Extraliga baseballu míří do finále

Taxt a foto: Kateřina Pavlíčková

Na startu nejvyšší soutěže baseballu, Extraligy, stálo 10 týmů, z toho po třech zástupcích z Prahy a Brna. Základní část se hrála systémem třikrát každý s každým. Ovládli ji Draci Brno s 26 výhrami a pouhou jednou porážkou.  Prvních 6 týmů po základní části – Draci Brno, Arrows Ostrava, Kotlářka Praha, Eagles Praha, Cardion Hroši Brno a Tempo Titans Praha – postoupilo do nadstavby. V ní hrály týmy čtyřikrát každý s každým. Nejúspěšnějším týmem nadstavby se stali opět brněnští Draci s 16 výhrami a 4 porážkami. Dvě porážky utrpěli s Kotlářkou Praha a zbylé dvě pak v závěru nadstavby, kdy už měli jistý postup do finále. První tým z nadstavby totiž přímo postupuje do finále - Czech Series, která se hraje na přelomu září a října na tři vítězná utkání. V ní se Draci utkají s vítězem Wild Card, kam postoupily druhý a třetí tým po nadstavbě, Arrows Ostrava a Eagles Praha. Wild Card se hraje na dvě vítezství.

Brněnští Draci si přímý postup do boje o titul zajistili tři utkání před koncem nadstavby v sérii tří zápasů proti Arrows Ostrava odehraných 24. – 26. srpna. V prvním z těchto zápasů zvítězili Draci doma 5:3, vítězství v Ostravě 8:1 jim přineslo jistotu postupu do finále, na které už nic nemohla nic změnit ani následná prohra 7:8. A právě ze třetího zápasu je tato fotoreportáž. Ostravští Arrows se po třech směnách ujali vedení 3:0. Draci se poprvé prosadili až ve 4. směně, kdy pěti doběhy otočili skóre. Zdálo se, že mají otěže zápasu pevně v rukou. V 6. směně ale došlo znovu ke zvratu ve skóre, když se Arrows čtyřmi doběhy proti jednomu brněnskému dostali do vedení 7:6. Draci v 8. směně vyrovnali, ale v 9. směně se jedním doběhem prosadili Arrows a odvezli si tak z Brna výhru 8:7. 

Draci se do finále nejvyšší baseballové soutěže probojovali po čtyřiadvacáté v řadě a zatím jednadvacetkrát odešli jako vítězové. Budou letos slavit po dvaadvacáté?

foto: Kateřina Pavlíčková

Více fotek ze zápasu Draci Brno – Arrows Ostrava https://www.zonerama.com/katypav/Album/4594692

Statistiky zápasu: https://extraliga.baseball.cz/rozpis-vysledky/zapas-19235/189-draci-arrows

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.