Evropský pohár cestovních vozů startuje v Le Castellet

Loni jsme viděli ETCC v Brně a úspěšný pohár cestovních vozů, ve kterém zvítězil Petr Fulín se k nám do Brna letos nepodívá.

Petr Fulín loni zaslouženě zvítězil v Evropském poháru cestovních vozů s BMW 320si E90 S2000. Některá média si trochu spletla tento pohár cestovních vozů s Mistrovstvím Evropy, ale FIA vypisuje zatím jen pohár určený dvoulitrům a vozům S1600. Tak tomu bude i letos.

foto FIA ETCC

V celkové klasifikaci si vyjezdil druhé místo Slovák Maťo Homola s dalším BMW S2000. Scházelo mu jen 14 bodů, když o body přišel hlavně na úvodním podniku na Monze. Chevrolet Cruz LT S2000 se dokázal probojovat na třetí místo a pro Srba Borkoviče to znamená velký úspěch i přestup do vyšší kategorie. Čtvrtý pak dokončil sezónu Švýcar Rikkli na Hondě Civic S2000, když mu na Borkoviče chybělo osm bodů. Páté místo v poháru patřilo dalšímu jezdci s českým rodokmenem a Michal Matějovský jezdil stejně jako vítězný Fulín ve stáji Křenek Motorsport na BMW E90 S2000. Za čtyři závodní víkendy FIA ETCC nasbíral 35 bodů a nechal tak za sebou nadějnou Švýcarku Andrinu Gugger s Hondou Civic S2000 nebo Ukrajince Skuze na Seatu León 2,0 TFSI.

foto FIA ETCC

Třídu S1600 vyhrál Němec Krammes na Ford Fiesta 16V S1600, před Luxemburčanem Brucknerem a Němkou Ulrike Krafft. V bodování Single Make Trophy zvítězil Rakušan Mario Dablander se Seatem León Turbo SMT, před se stejným vozem jedoucím Francouzem Comtem a Španělem Jordi Oriolou. Při FIA ETCC se představila také starší generace v podobě Itala Guidicci a našeho Jaromíra Štádlera, který v minulosti, v roce 1977 byl druhý ve formuli Škoda.

Závody FIA ETCC začínají letos poprvé ve Francii na okruhu Paul Ricard v Le Castellet, zavítá na slovenský Slovakia Ring, Salzburgring, ale v Brně ho bohužel už neuvidíme.

Kalendář FIA ETCC 2014:

20 dubna – Le Castellet (F)

11 květen – Slovakiaring Orechvá Potoň (SK)

25 květen – Salzburgring (A)

25 červen – Spa Francorchamps (B)

27 říjen – Enna Pergusa (I)

Vláďa Rožánek, foto FIA ETCC

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.