Kubu vystřídá v boxerském klání proti Evropě neméně exkluzivní soupeř, Asie

"Evropa versus Asie" se utká v pražském Hiltonu

Po obrovském úspěchu, který v listopadu roku 2017 zaznamenala boxerská galashow Evropa versus Kuba, přichází letos organizátoři s neméně exkluzivním duelem. V pražském hotelu Hilton se již 2. února proti výběru evropského olympijského boxu představí jejich nejlepší protivníci, pro tentokrát z Asie.

Stejně jako milovníci tohoto atraktivního sportu mohli vidět kubánské boxery v Praze po dlouhých třiceti letech, ani podívaná na špičkový asijský box není v Evropě ničím standardním. Podívanou na adrenalinem nabitou mega show předvedou boxeři z Číny, Uzbekistánu, Mongolska, Thajska, Korey a mnoha dalších zemí asijského kontinentu. V ohromujícím sportovním klání se představí celkem dvaadvacet boxerů a boxerek.

A opět nebude chybět ani ženské zastoupení, v rámci hlavních zápasů hned dva poběží čistě v režii žen. Na domácí scéně se představí účastnice mistrovství světa v Indii Petra Laštovková a Martina Schmoranzová. Petra Laštovková, bronzová medailistka z mistrovství EU, bude zápasit proti Vietnamce, která je medailistkou z Asijských her.

Naše nejúspěšnější boxerka, Martina Schmoranzová, se bude snažit před domácím publikem spravit si chuť z mistrovství světa, kde těsně prohrála v boji o bronzovou medaili. České barvy bude hájit v současnosti nejúspěšnější český aktivní boxer, Zdeněk Chládek, který se představil i na olympiádě v Londýně. V těžké váze se bude za Evropu bít naděje českého boxu, Jiří Havel, který na letošním domácím šampionátu obhájil ve svých 19 letech titul a jeho snem je zkopírovat úspěch Zdeňka Chládka a nominovat se na olympijské hry.

„Asijský box patří mezi nejlepší a například Uzbekové patří mezi ty, kteří zvládnou konkurovat i těm nejlepším Kubáncům. Medaile z asijských šampionátů pravidelně vozí ale i Mongolové, Thajci, Číňané a Kazaši. Z asijské špičky nám chybí právě jen ti Kazaši, protože v daném termínu mají reprezentační akci, a tak se nepodařilo nikoho z jejich týmu uvolnit. Letos je ale silný i výběr Evropy. Hlavní hvězdou bude Sofiane Oumiha, aktuální mistr světa a stříbrný medailista z Ria. Osobně se těším i na Arménce Bachkova, který je mistr Evropy a bronzový ze světového šampionátu v Hamburku,“ říká Ladislav Kutil z pořadatelského týmu galashow.

Fanoušci v hotelu Hilton budou moci fandit i Andreji Czsemezovi, který je naopak největší slovenskou boxerskou nadějí. Je ve svých 20 letech novopečeným šampionem Evropské unie a fanoušci boxu jej mohli vidět nedávno v Praze, kde sekundoval Rytmusovi, kterému dělal v jeho přípravě na utkání s Marpem sparingpartnera.

Atraktivitu, dynamiku a spád galashow dodá forma zápasů. V olympijském boxu se totiž zápas skládá ze tří kol po třech minutách vždy s minutovými přestávkami, což znamená, že není čas na žádné taktizování a boxeři se do sebe musí pustit hned od úvodního gongu.

Vstupenky na ojedinělou galashow jsou v předprodeji v síti TICKETSTREAM. Galavečer začíná v sobotu 2. února v 18.00 hodin předzápasy a poté bude následovat hlavní program.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting