ETRC 2016 Sezóna začíná na Spielbergu

Maďarský pilot Norbi Kiss se těší na obhajobu titulu ve FIA Truck Racing Championship 2016, který začíná o víkendu závodem na rakouském okruhu RedBullring.

Sezóna začne pod Spielbergem ve značně pozměněné jezdecké sestavě i s novým promotérem.

Oproti loňsku chybí nejen truckerská legenda ze Španělska Antonio Albacete, ale chybět bude díky novým aktivitám český matador a miláček fanoušků David Vršecký, který dlouhá léta jezdil ve stáji Buggyra. V týmovém kokpitu Buggyry ho nahradí Miroslav Forman, který se dříve věnoval závodům motokár a sezóna pro něj bude mít seznamovací charakter s okruhy i závodní technikou. Nová výzva přistála docela nečekaně.

Překvapení ale přichystal loňský i předloňský vítěz Norbi Kiss z Maďarska, když mění závodní vůz MAN za Tankpool 24 Mercedes Benz. Zcela nový truck znamená úplně jiné šance na pohárové medaile, ve stáji kdysi zkoušela své štěstí i Elen Lohr, která se představí v týmu Bernau i letos. Šance na vítězství tak stoupají i Jochenu Hahnovi s MANem, který změnil týmové barvy a určitě během sezóny zaútočí na vrchní příčky ETRC. René Reinert nasadí dva vozy MAN, jeden řídí sám a druhý pojede nadějná německá pilotka Stefi Halm.

Truck Prix

Fandit budeme především Buggyře, Adam Lacko má letos velmi reálnou šanci promluvit do nejvyšších pater FIA Truck, když mu výrazně ubyla konkurence a uvidíme, s jakou formou nastoupí do prvního klání hlavně Maďar Kiss.

Mezi dalšími jezdci odstartují do sezóny v Rakousku Gerd Koerber a Markus Altenstrasser s Iveco Strailis, Eduardo Rodriguez z Portugalska s MANem, Francouzi Janiec a Robineu, Holanďan Kleinnagelvoort se Scánií, celou sezónu zřejmě absolvuje Sasha Lenz s MANem a do prvního závodu se přihlásil i Angličan Ryan Smith.

Naše barvy hájí i další truckerský matador, který pamatuje své startu s Liazem, Škodou Xena, Renaulty a v poslední době se zaslíbil ve značce MAN. Ano, řeč je o Františku Vojtíškovi, který i letos zabojuje v barvách Czech truck racing teamu.

truck prix

Očekáváme plné jezdecké nasazení, což k začátku nové sezóny rozhodně patří a těšíme se, že naše barvy uvidíme opět hodně vysoko. Na autodromu v Mostě uvidíme truckery 3.-4. září.

Startovní listina RedBullRing:

http://www.truckracing.de/truckrace/de/starterliste2016/rt/1_spielberg/index.html 

Vláďa Rožánek

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.