Eset V4 Cup a FIA Zone CE začíná okruhem v Maďarsku

Okruhová sezóna cestovních a formulových vozů začíná v Maďarsku. Po zimní přestávce změří síly nejen našinci, ale i celá zóna střední Evropy FIA a ESET V4 Cup.

O víkendu začíná na autodromu Hungaroring MMČR v závodech cestovních i formulových vozů. Startuje též FIA ZONE Central Europe a pěkné pole přiveze hlavně další premiérový díl série Eset V4 Cup pořádané panem Křenkem. Českých jezdců nutno pohledat, ale nemnoholi jich u sousedů v Maďarsku bude startovat.

okruhy

Ve formulích se přihlásilo 15 vozů, dominují domácí jezdci s formulemi Renault, přičemž zajímavostí je přihláška od týmu z Rumunska. Z našich se představí Tomáš Kořený s Glorií a překvapivě také Antonín Sus, který dříve jezdil národní formulky, ovšem pro letošek se vyzbrojil formulí Dallara 302 F3. Mezi konkurencí zaujal Ital Iannaccone, či Christopher Höher a Polák Smiechowski.

V kategorii Endurance, neboli vytrvalostní závod, se přihlásilo 24 vozů, kde uvidíme Maďara Kalmana Bódiše s Quantis Silversting, Poláky Rzepecké s Cliem, Tomáše Salvu s Miro Horňákem na Cliu, Petra Levíčka s Petrem Krejčím na Lotusu Exige, Skalického, Kačírka a Válka na BMW M3 GTR, Horňáka s Valáškem a jejich Ginnetou G50, Lubomíra Jakubíka a Jakuba Kubase s BMW Alpina B6 GT3,  Jiřího Písaříka, Josefa Jakubíka, Marcela Kusína na Ferrari, či matadora Miro Konopku, který stále zůstal věrný Porsche GT3 R. Z Rakouska dorazí Porsche 997 GT3 s posádkou Daum-Ackermann.

okruhy

V malém sprintu se přihlásilo 25 vozů. Nechybí Milovan Vesnič ze Srbska na Vauxhall Vectra STW, Slovinec David Šuster na Alfa Romeo 156, Rakušan Rene Martinek na Hondě Type R, či Slovák Konček s Vauxhalem Vectra STW. Z našich závod odstartují Petr Mužík s Renault Clio Sport, Petr Krejčí s Lotusem Exige a David Palmi s BMW M3 E46.

Velký sprint nad 3500ccm přivítá 17 vozů, přičemž máme i jednoho závodníka v divizi D5, je jím Srb Slobodan Petroševič na Renaultu Clio. Do 3500 si to rozdají Kačírek, Skalický, Erdélyi na BMW a konkurovat jim chce i Slovinec Rado Raspet s Renault Megane Trophy.

Nad 3500 se poperou Jakub Kubas a navrátilec Štefan Rosina s BMW Alpina B6 GT3, Tomáš Kusý s Lotusem Evora GT-R,  Písařík a Jakubík s Ferrari, či další Slováci Miro konopka s Porsche a Rudolf Machánek na Mercedesu 197 SLS GT3.

V Eset V4 Cupu TWC se přihlásilo hned 38 vozů a o pěkné souboje jistě nebude nouze, nejen ve skupinách stejně výkonných strojů. TWC se rozděluje na 6 tříd, a to Renault Clio Cup III, Renault Clio Cup IV, Mitsubishi Colt Cup, Chevrolet Cruze Eurocup a Renault Twingo Cup a poslední skupinu TWC open. České barvy budou hájit Tomáš Salva a Lukáš Uxa s Renault Clio III a Petr Fulín jr. s Twingem. Jinak bohatá startovní listina čítá jezdce z Maďarska, Polska, Česka, Slovenska, Německa, Rakouska, Slovinska, Černé Hory, Švýcarska, nebo Itálie.

Start okruhové sezóny přiblížil se nám velice, a tak popřejeme nejen českým závodníkům hodně úspěchů, a těšíme se na dobré výsledky. Záznam můžete sledovat na stanici Nova Sport 1.5.

Vláďa Rožánek

okruhy

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting