ESET cup na Slovakiaringu patřil domácímu Zsigovi

Antal Zsigo vyhrává na domácím Slovakia Ringu

Z první řady do prvního závodu ESET Cupu na Slovensku startovali Miro Konopka s prototypem LMP2 a Reinhard Koffler s KTM GTX, za nimi vyráželi Antal Zsigo s BMW M4 GT3 a Adam Konopka s Lamborghini Huracan GT3.

Koffler se při letmém startu dostal do vedení před Konopkou, zatímco Antal Zsigo a Adam Konopka si své pozice udrželi. Nicméně hned v úvodu se rodinná dvojice Konopků posunula dopředu. Miro překonal Kofflera a převzal celkové vedení závodu, mezitím Adam Konopka předjel Zsiga a ujal se průběžného vedení kategorie GT3.

Za nimi na celkovém pátém místě kroužil Alex Tlustý s Praga R1 před Dennisem Waszkem s Lamborghini SuperTropheo jako lídr kategorie GTC. V kategorii GTC1 vozů Porsche 911 držel první místo Hubert Darmetko před Petrem Breckou a Bobem Bauem, kterého později předjel Franz Lahmer.

Jako první v celkovém pořadí projel pod šachovnicovým praporkem Miro Konopka, za ním se umístil vítěz kategorie GTX Reinhard Koffler. V GTX dojel na druhém místě Petr Koukola s KTM GTX a třetí Gábor Tim s Lotusem.

Radost v týmu ARC Bratislava ztvrdil vítězstvím v GT3 Adam Konopka před Antalem Zsigem.

Dennis Waszek z týmu GT2 Motorsport ovládl kategorii GTC, zatímco Hubert Darmetko triumfoval v GTC1 před Breckou a Lahmerem. V kategorii GT4 zvítězil Rudolf Beňo s BMW M4 GT4 před Andrejem Makarovičem s Mercedesem AMG GT4.

Adam Konopka byl po závodě diskvalifikován z kategorie GT3, neboť startoval bez restriktoru motoru. Z toho důvodu byl přesunut do kategorie GTX, ve které byl klasifikován na druhém místě za Reinhardem Kofflerem s KTM. 

Antal Zsigo vítězem druhého sprintu na Slovakia Ringu

Závěrečný závod ESET Cupu na Slovakia Ringu se v kategorii GT3 stal kořistí domácího jezdce Antala Zsiga, který dovedl své BMW M4 GT3 do vítězného konce. Radovali se i domácí Miro Konopka a Adam Konopka.

Miro Konopka s Ligierem LMP2 a Adam Konopka s Lamborghini Huracan startovali z první řady. Letmý start se nejlépe povedl Adamovi, který převzal vedení před Mirem Konopkou, Dennisem Waszkem s Lamborghini Super Trofeo a Antalem Zsigem s BMW M4 GT3.

Antal Zsigo převzal třetí místo v celkovém pořadí ještě v prvním kole, zatímco Miro Konopka téměř ve stejný moment předjel svého syna a převzal celkové vedení v závodě. První čtveřice na čele zároveň držela první místa ve svých kategoriích. Přestože Zsigo tlačil na Adama Konopku, na jejich případné výměně pořadí by se ve výsledku nic nezměnilo, neboť Konopka byl lídrem kategorie GTX a Zsigo kategorie GT3. Oba tak v pětadvacetiminutovém sprintu ovládli svou klasifikaci.

Adam Konopka vyhrál v rámci GTX před Tomášem Minibergerem s KTM GTX týmu RTR Projects, za ním dojeli rovněž s KTM Petr Koukola a Viktor Mráz. Pátý v GTX byl Gábor Tim s Lotusem Exige.

Naopak vítězem kategorie GT3 se stal Antal Zsigo z týmu Racing Trevor a v GTC dominoval Dennis Waszek z týmu GT2 Motorsport. Vavříny v kategorii GTC1 pro vozy Porsche 911 bral Petr Brecka z týmu GT Sports před Hubertem Darmetkem z PTT Racing. Třetí dojel Radek Kolařík z Šenkýř Motorsport a mimo stupně vítězů týmoví kolegové z Kogelbauer Motorsport Franz Lahmer a Bob Bau.

V kategorii GT4 slavil další triumf s BMW M4 GT4 Rudolf Beňo před Andrej Makarovicem s Mercedesem AMG GT4. Vítězem D5 se stal Miro Konopka s Ligierem a druhý skončil Alex Tlustý s vozem Praga R1.

Max Hesse a Antal Zsigo dovedli své BMW do vítězného cíle

Podvečerní vytrvalost na okruhu Slovakia Ring patřila německo-slovenské dvojici Max Hesse a Antal Zsigo z týmu Racing Trevor. Jejich BMW M4 GT3 se do čela propracovalo ve druhé polovině závodu a setrvalo tam až do cíle.

Z pole position startovala dvojice Dennis Waszek – Gregor Zsigo po boku posádky Reinhard Kofler – Tomáš Miniberger. Jejich KTM převzalo po zhasnutí červených světel vedení, ale Waszek okamžitě útočil s cílem zpět přebrat první místo. Jejich souboj z těsné blízkosti pozoroval Adam Konopka a o celkové vedení v závodě se tak rozhořela bitva mezi vozy KTM, BMW a Lamborghini.

Nicméně podvečerní vytrvalost byla především o výdrži a také o střídání jezdců v první polovině závodu. Pořadí se tak měnilo i v závislosti na tom, který jezdec zrovna seděl za volantem a který se připravoval na střídání.

Pozici horkého favorita potvrdila posádka vozu BMW M4 GT3 týmu Racing Trevor. Startující Antal Zsigo udržoval rychlé tempo, ale jakmile usedl do vozu zkušený tovární pilot BMW Max Hesse, začal zajíždět nejrychlejší časy a propracoval se do vedení.

Posádka Zsigo a Hesse tak vyhrála vytrvalostní závod s náskokem téměř dvaceti sekund před dvojicí Miro Konopka – Zdeno Mikuláško s Lamborghini Huracán GT3. První dva vozy v absolutním pořadí zastupovaly kategorii GT3, ve které dále na třetím místě dojela posádka Waszek – Zsigo.

V kategorii GTX zvítězil Adam Konopka s Lamborghini před dvojicí Reinhard Kofler – Tomáš Miniberger s KTM GTX. Za nimi dojela domácí posádka Viktor Mráz a Maťo Homola. Čtvrté místo brala posádka Petr Koukola – Václav Janík s KTM GTX.

Pro vavříny v rámci klasifikace GTC1 si dojeli Hubert Darmetko a Mateusz Lisowski s Porsche 911. Polská dvojice z týmu PTT Racing dojela před Petrem Breckou a Karlem Neffem, třetím Franzem Lahmerem a jeho týmovým kolegou z Kogelbauer Motorsport Bobem Bauem. Čtvrtý v GTC1 dojel Radek Kolařík.

V GT4 zvítězil Rudolf Beňo. Očekávaný souboj mezi slovenským závodníkem a posádkou Szabolcz Lantos – Mihajlo Mladenovic se nakonec nekonal, neboť s mercedesem odstoupili už po devíti kolech.

TZ T. Vacín | Foto: ESET Cup series | P. Frýba

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting