Zaplněný sál ve Veletržním paláci Národní galerie v Praze sledoval slavnostní vyhlašování Českého poháru v triatlonu. Oceněni byli triatleti od žáků po veterány. Nejvíc se skloňovala jména Heleny Erbenové, Petry Kuříkové, Filipa Ospalého a Petra Vabrouška.

Erbenová byla na domácích tratích neomezenou královnou v zimním triatlonu i v Xteře. Kromě toho se stala dvojnásobnou mistryní Evropy a v zimním triatlonu i světovou šampionkou. Jediné, co jí kalí mysl, jsou zdravotní trable, kvůli nimž podle svých představ neuspěla na mistrovství světa Xterra. „Sezona byla úžasná, kromě MS na Havaji se mi povedlo všechno,“ vyprávěla Erbenová, za kterou se v celkovém hodnocení ČP Xterra umístily Ivana Loubková a Lenka Cibulková. Mezi muži ovládl Český pohár Pavel Jindra před Janem Kubíčkem a Jonášem Vojtěchem.

To Kuříková patří do mladší triatlonové garnitury a i v dalších sezonách bude startovat v kategorii do 23 let. Přesto dominovala seriálu v aquatlonu. „Docela se mi povedl začátek sezony. Konec byl pak už o něco slabší, i když se mi ještě v září povedlo sedmé místo na mistrovství Evropy v Aguilas,“ uvedla čerstvá mistryně světa v biathle.

Velké ovace si vysloužil Filip Ospalý. České poháry moc neobjíždí a soustředí se na zahraniční starty. Přesto se stal vítězem Českého poháru v olympijském triatlonu. Druhý byl Martin Krňávek, třetí František Kubínek. „Poslední roky závodím doma dvakrát nebo třikrát za sezonu. Letos stačilo k celkovému prvenství vyhrát právě tři závody,“ prozradil trojnásobný účastník olympijských her, který letos v Londýně nestartoval, ale v šestatřiceti letech je stále českou jedničkou. Mezi ženami ovládla olympijský triatlon Hana Kolářová před Radkou Vodičkovou a Jitkou Šimákovou.

Českému poháru v dlouhém triatlonu Ford Czechman Tour vládli Slováci Karol Džalaj a Jozef Vrábel. Třetí byl Petr Vabroušek. Proslulý ironman se na večeru představil hlavně v roli gratulanta. „To bylo kvůli tomu, že jsem večer Českého poháru sponzoroval,“ vysvětlil všestranný zlínský sportovec, který měl naději na vítězství, nakonec ale skončil až třetí. „Přede mnou skončili kluci, kteří mě nikdy neporazili, ale vědu z toho nedělám. Je to způsobené koeficientem jednotlivých závodů podle počtu účastníků. Dva největší podniky Otrokovice a Piešťany jsem vyhrál,“ uzavřel Vabroušek. Mezi ženami dominovala dlouhému triatlonu Simona Vykoukalová před Slovenkou Kristínou Lapinovou a Lenkou Královou.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.