Engeho show si na Strahově užívalo tisíce diváků

Okruhový jezdec Tomáš Enge se podruhé v letošním roce představil českým fanouškům, a to netradičně za volantem soutěžního vozu. Liberecký závodník provětral v Praze Audi Sport Quattro zaniklých monster skupiny B osmdesátých let a bavil nejen sebe, ale také fanoušky rallysportu.
Původní plán Tomáše Engeho však byl, že se na tradičním Pražském rallysprintu objeví s vozem Škoda Octavia WRC. Nakonec bylo ale vše jinak. „Nedávno jsem si koupil sérii DVD s mistrovstvím světa v rallye od ročníku 1983 a uchvátili mě vozy Audi, a to nejen zvukově, ale také divokými průjezdy. Od té doby byl můj sen se s takovým vozem někdy v budoucnu svézt,“ uvedl Enge.

Audi

„V Sosnové na sekání mistrů před týdnem mě se svým Audi Sport Quattro porazil v kategorii historických vozidel Petr Žáček a právě tam jsem dostal velkou chuť se s tímto vozem v Praze svézt. Ještě tehdy jsem netušil, že se mi moje přání brzo vyplní. Myslím, že mé záměny vozu nemohl nikdo litovat. Moderní rallye vozy jsou super závodní nářadí, o tom žádná. Ale zažít v dnesní době vozy skupiny B a v plném tempu na trati je něco extrémního. Já jsem si chtěl jízdu především užít,“ pokračoval s úsměvem český pilot, který se na Strahově předvedl se svým partnerem Autotým, jenž stál za jeho startem.

Tomáš Enge však cíl s vozem Audi Sport Quattro nespatřil. V jedné z rychlostních zkoušek si škrtl předním kolem v jednom zpomalovacím retardéru o balík slámy a ohnul řízení. Ze soutěže tak musel odstoupit. I tak se na Strahově ukázal ve velkém stylu.„Myslím, že sobota se povedla, a to i přes nevelký úspěch naší rodiny. O moc dál nedojel ani můj otec se sestrou, kteří s vozem Škoda 130 LR havarovali. Naštěstí to odnesly jen plechy. Audi je prostě radost řídit. Podle reakcí si to užívali i samotní diváci a tímto bych chtěl také všem fanouškům, Petru Žáčkovi a Autotýmu poděkovat za tento skvělý den,“ dodal na závěr Tomáš Enge.

audi

Českého jezdce čeká již poslední závod této nabité sezóny. Poslední podnik Thajského šampionátu pojede Enge opět s vozem Camaro GT3, a to v premiérovém závodě na městské trati Bangsean. Vattana Motorsport, v jehož barvách Enge v Thajsku startuje, vybojoval titul v týmovém hodnocení již při předešlém závodě. Bojovat se ale bude o první místo mezi jednotlivci, kde je ve vedení Engeho týmový kolega Chonsawat Asavahame. „Mým úkolem bude udržet naší pozici, tedy aby Chonsawat získal titul a já skončil druhý,“ uvedl Tomáš.

Tisková zpráva a foto:  www.tomasengeracing.cz

Enge

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.