Engeho americká mise: vítězství na Road America!

Tomáš Enge si odskočil do amerického šampionátu Pirelli World Challenge a opět ukázal, že jak on tak jeho Lamborghini Gallardo patří k tomu  nejlepšímu, co dnes  třída gétéček  nabízí. V pátek vyhrál první závod a o další možná  vítězství jej připravily defekty pneumatik. 

Program v Americe na okruhu Road Atlanta byl nezvykle rozložený, když se první závod ze tří jel už v pátek. Tomáš Enge obsadil v kvalifikaci druhé místo, což bylo velkým příslibem k zopakování amerického úspěchu z loňského roku, kdy se liberecký jezdec vracel po dvouleté pauze do závodního režimu. „Měl jsem skvělý start a už v první zatáčce jsem vedl. I když přišla fáze safety car  a celé startovní pole se sjelo, dokázal jsem o šest vteřin cuknout a jasně zvítězit. Pro naše Lamborghini Gallardo R-EX to bylo první americké vítězství v letošní sezoně a máme tak kompletní sbírku vítězství napříč kontinenty, tedy Evropu, Asii a Ameriku,“ vzpomínal na úspěšný pátek Enge.

www.tomasengeracing.cz,

Ani druhá víkendová jízda nevypadala z pohledu českého fanouška špatně. Jezdec týmu Reiter Engineering startoval z druhé řady, ovšem mezi prvními dvěma vozy Bentley se Tomáš obratně protáhl a opět upaloval za vítězstvím. „Bohužel, tentokrát nás v perfektně rozjetém závodě vyřadil defekt přední levé pneumatiky. Dodnes nevíme, co bylo jeho přesnou příčinou. Kolo jsme ale vyměnili a doufali, že přijde safety car. To se podařilo a já mohl po restartu dotahovat z 22. místa. Byl to poslední tři kola opravdu nářez, když jsem se dostal až na konečnou sedmou pozici,“ uvedlTomáš Enge.

I do nedělního závodu startoval Tomáš z první řady a opět šel po startu do čela. Už ale v pátém kole přešel další defekt. „Měli jsme opravdu smůlu, ale v každé jízdě mělo defekty alespoň dalších pět aut. Opět jsme vyměnili prasklou gumu a pokračovali dál. Následně se tým ale rozhodl, že kvůli bezpečnosti bude přeci jen lepší závod vzdát. My si splnili cíl už v pátek, a tak nemělo cenu riskovat. S víkendem jsme tak spokojeni,“ uzavřel americkou misi Enge.

Tomáš Enge měl startovat již tento víkend v dalším podniku šampionátu ADAC GT Masters na německém okruhu Lausitzring. Vůz, se kterým měl český pilot závodit, je ale po havárii jeho kolegy Davida Russella na okruhu ve Spa natolik poškozený, že jej mechanici nestihli do nadcházejícího víkendu připravit. Na Tomáše tak čeká až závod thajských gétéček a to začátkem srpna.

TZ: www.tomasengeracing.cz 

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting