Engeho a Rusinova čeká těžký Zolder

Předposlední podnik Blancpain Sprint Series se již tento víkend uskuteční na belgickém okruhu Zolder, kde Tomáš Enge s Romanem Rusinovem usedne do Lamborghini Gallardo GT3 týmu Reiter Engineering a zabojuje o co nejlepší výsledek.
„Zolder znám velmi dobře, když jsem se zde v roce 1995 učil dlouhé týdny den co den s formulí Ford. Byla to obrovská škola, protože na začátku roku se tu teploty pohybovaly jen lehce nad nulou a téměř stále pršelo, takže jsem byl neustále promrzlý. Naposledy jsem zde jel v roce 2011 s Astonem GT1 a tenkrát jsme s Alexem Müllerem dojeli druzí. Navíc před dvěma lety tu naše Lamborghini Gallardo vyhrálo, takže předpoklady máme jen ty nejlepší,“uvedl na začátek Tomáš Enge, kterého čeká poslední závod s italským speciálem.

Enge

Na Zolder nevzpomíná pouze Tomáš, ale mnoho vzpomínek vyzařuje ze samotného okruhu, který byl vybudovaný v sedmdesátých letech minulého století.

„V Portugalsku jsme s Rusinovem zajeli slušný výsledek, když jsme skončili čtvrtí a šestí. Ale tady to bude trochu jiné. Okruhu v Algarve je supermoderní s únikovými zónami. Zolder naopak patří k těm klasickým okruhům, kde na vás číhají betonové zdi, brzdí se tu do utáhlých šikan a následuje zase prudké akcelerování. Já to tady mám osobně rád, protože v některých pasážích je potřeba hodně srdce,“ dodal liberecký závodník, který se navíc těší na tradiční diváckou kulisu.

www.tomasengeracing.cz 

Enge

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.