Enge se s Evropou rozloučil vítězstvím!

Při posledním závodě italského šampionátu GT získal Tomáš Enge a jeho kolega Francesco Sini s Camarem GT3 v nedělním závodě suverénní vítězství, se kterým se Enge rozloučil s Evropou. Český jezdec míří z Itálie rovnou do Thajska.
„S Camarem GT3 jsme absolvovali poslední evropský závod a nemohli jsme se rozloučit lépe. Pro náš speciál je to po thajském vítězství druhý triumf a další potvrzení toho, že Camaro opravdu patří na špici vozů GT, když jsme letos v ADAC GT Masters obsadili dvě druhá místa na Slovensku a v Rakousku,“ připomněl letošní výsledky Tomáš Enge.

V první kvalifikaci obsadil Sini osmé místo, Enge na tom byl podstatně lépe, když vybojoval první řadu. „Pro Francesca to byl první závodní víkend s Camarem specifikace GT3. V kvalifikaci zajel osmý nejrychlejší čas ovšem s minimální ztrátou na nejrychlejší. Já ve druhé kvalifikaci vybojoval první řadu, když jsem o pole position přišel v posledních minutách,“ řekl Enge, kterého překonal o šest setin Mirko Bortolotti z týmu Imperiale Racing, který využívá Lamborghini z dílen Reiter Engineering.

Enge

„V první jízdě jsme postupovali z osmého místa dopředu. Díky tomu, že jsme startovali v tomto šampionátu poprvé, museli jsme při zastávce v boxech zůstat o 15 vteřin déle. Dojeli jsme tak pátí a na první pozici ztráceli necelých čtrnáct vteřin. Byl tu tedy velký příslib do dalšího závodu,“ uvedl liberecký závodník.

„Ve druhé jízdě jsem startoval vedle Bortolottiho, který na brzdách vybočil do mojí dráhy. Přitom následovala pravotočivá zatáčka. Došlo ke kontaktu a Mirko skončil ve svodidlech. Po závodě jsme zjistili, že u Camara byl rozpraskaný ráfek. Naštěstí jsme ale závod dokončili. Na soupeře jsem najel přes dvacet vteřin a Francescovi jsme hlásili, aby šetřil auto a v klidu dojel do cíle. To se mu podařilo a my získali další skvělý výsledek,“ uvedl šťastně Enge, který se s evropským okruhovým programem rozloučil vítězstvím.

Enge

Tomáš Enge letí z Itálie přímo do Thajska, kde na něj čeká předposlední podnik tamního šampionátu GT.„Pojedu opět za Vattana Motorsport a mise je jasná. Chceme získat titul mezi týmy a co možná nejlepší výsledky,“ dodal před odletem Enge.

TZ www.tomasengeracing.cz, 

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting