ENGE S VON THURN UND TAXISEM NA SLOVENSKU DRUZÍ!

Tomáš Enge se svým týmovým kolegou Albertem von Thurn und Taxisem získali v pátém podniku ADAC GT Masters na Slovakia Ringu skvělé druhé místo. Českoněmecké duo tak potvrdilo výbornou kondici Camara GT3 týmu Reiter Engineering.

O druhém srpnovém víkendu se na Slovensku odjel pátý závod seriálu ADAC GT Masters, kde se sezóna německého šampionátu přehoupla do své druhé poloviny. Ve startovním poli čítající šestadvacet posádek získali Enge s von Thurn und Taxisem stříbro.

enge

„Na technických okruzích jako Lausitzring nebo Red Bull Ring naše auto fungovalo velmi dobře. Na Slovakia Ringu se nám v minulosti příliš nedařilo, ale vývojem jsme se posunuli s výkonem našeho vozu hodně vysoko. To nám ukázaly už volné tréninky a následně také kvalifikace, kdy jsem pro druhý závod vyjel čtvrtou startovní pozici. Albert měl hodně silnou konkurenci, ale i jeho čtrnácté místo bylo příslibem dobrého výsledku,“ uvedl v pátek Enge.

Do prvního závodu startoval von Thurn und Taxis ze čtrnáctého místa a cílem hodinového závodu projel liberecký závodník na osmém místě, přičemž s pouhou sedmisekundovou ztrátou na stupně vítězů. Na pódium vystoupali jezdci týmu Reiter Engineering v nedělním závodě, když se Enge ze čtvrté pozice dostal během prvních okruhů na druhé místo, které následně německý závodník udržel až do cíle. „Byl to velmi povedený víkend. O to více si výsledku vážíme, když vzpomeneme, jaké časy jsme tu jezdili třeba loni. S tímto jsme tady opravdu nepočítali. Letos to jsou v ADAC GT Masters již druhé stupně vítězů. Naše auto se posunulo hodně dopředu,“ dodal liberecký závodník.

enge

Na Slovakia Ring se tým Reiter Engineering vrátí za necelé dva týdny, a to s vozem Lamborghini Gallardo GT3, se kterým pojede Tomáš Enge se Stefanem Rosinou závod Blancpain Endurance Series.

Tisková zpráva www.tomasengeracing.cz,

Foto: www.tomasengeracing.cz 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.