Enge Racing na Bohemii stříbrný

Nejen příznivci rallysportu, ale také závodní týmy se konečně dočkali. O uplynulém víkendu zaburácely motory závodních speciálů v okolí Mladé Boleslavi a posádky mohly vyrazit vstříc prvním ostrým kilometrům rychlostních zkoušek.

Kromě velkého šampionátu soudobých vozů se uskutečnilo také MČR HA, kde se za tým Enge Racing představily dvě posádky. S Fordem Escort RS2000 MKII startovali Tomáš Enge s Luckou Engovou a se Škodou 130 LR Milan Poživil s Richardem Nesvadbou.

Enge Racing v rámci Rally Bohemia Historic 2020 zažil dva protipóly. Zatímco Milana Poživila pozlobila technika Škody 130 LR, Tomáš Enge absolvoval soutěž bez větších technických problémů a po loňské smolné sezóně si tak spravil chuť. Na první rychlostní zkoušce sourozenecká dvojice zaznamenala čtvrtý nejrychlejší čas. Na stejné pozici i etapu zakončili. V průběhu druhé etapy Tomáš s Luckou zrychlili a posunuli se na konečné druhé místo za Miroslava Janotu, jenž startoval s Opelem Kadettem GT/E. „Ve druhé etapě se nám dařilo jezdit vyrovnané časy s Mírou Janotou. Bohužel po menších problémech s brzdami v průběhu sobotní etapy a jedné jezdecké chybě, kde jsme zhruba na 15 vteřin skončili v příkopu, jsme přišli o šanci bojovat o vítězství. Na druhou stranu jsme takový výsledek potřebovali po loňských peripetiích jako sůl a skvělý výsledek se nakonec i dostavil. Až na ty menší problémy s brzdami šlapal vůz jako hodinky, a to jsme jako tým potřebovali a dodalo nám to novou sílu do dalších závodů,“ zhodnotil celkový průběh Tomáš Enge.

Nejen diváci, ale také jednotlivé týmy byli také zvědaví, jak se vydaří závod po organizační stránce. Přeci jen se od loňského roku žádný závod MČR v rally nebo MČR HA nekonal. „Musím říct, že jsem více než potěšen z organizace soutěže. Pořadatelé odvedli skvělou práci, za což jim patří dík. Líbil se mne i přístup diváků, kterých se přijelo podívat velké množství. Dodržovali veškeré zásady bezpečnosti. Není pravidlem, že by se některá soutěž odjela bez problémů. Tím, že jsme startovali za startovním polem všech soudobých vozů, jsme měli strach, že se málo svezeme a budou se rušit rychlostní zkoušky kvůli haváriím. To se ale nakonec nestalo, a tak jsme mohli absolvovat úplně všechny RZ. Opravdu klobouk dolů před pořadateli za jejich práci a organizaci,“ vyzdvihl práci všech lidí na Rally Bohemia a přístup diváků k závodů.   

Dalším závodem Enge Racing bude nadcházející Rally Příbram, která je zároveň součástí MČR HA. Na startu se představí Milan Poživil se Škodou 130 LR. „Milan v Příbrami pojede. Co se týká mě s Luckou, tak v Příbrami bohužel nepojedeme. Kryje se mě to s aktivitami s Buggyrou. Na některém ze zbývajících závodů bychom se ale ještě rádi ukázali,“ uzavřel hodnocení Tomáš Enge.

Text: tomasracing.cz
Foto: Vláďa Rožánek

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.