Enge míří ze Setkání mistrů na thajský Festival rychlosti

Uplynulý víkend Tomáš Enge poprvé ve své kariéře vyzkoušel speciál bugy pro autokrosové závody, se kterým se zúčastnil na autodromu v Sosnové oblíbeného Setkání mistrů. Hned poté odletěl do Thajska, kde libereckého závodníka čeká poslední podnik zdejšího šampionátu. Enge zde bude bojovat o svůj první titul.
„Sosnovou jsem si náramně užil. Poprvé jsem startoval v bugině. Je to jako sedět ve formuli 1 akorát v terénu. Chvíli trvalo, než jsem si na velmi živou čtyřkolku zvykl, ale moc mě to bavilo. Za tuto příležitost děkuji Ctiradu Hájkovi a také Jakubu Kubíčkovi, od kterého jsem měl auto vypůjčené. Navíc o kvalitách vozu hovoří fakt, že jej stavěla autokrosová legenda Jaroslav Hošek,“ uvedl ke svému vystoupení Tomáš Enge, který ve své kategorii skončil třetí.

Setkání Mistrů

Tomáš Enge v Sosnové usedl také do elektrické formule, kterou zde představovali studenti Elektrotechnické fakulty Českého vysokého učení technického v Praze pro soutěž Formula Student.„Bylo to neuvěřitelné. Formule je velmi lehká a díky elektromotoru má vynikající akceleraci. Navíc obrovská křídla zaručují fantastický přítlak. Opravdu skvělý závoďák,“ poznamenal na práci studentů ex-pilot formule 1.

elektroformule

Již od úterý je český jezdec v Thajsku, a to na okruhu Bangsaen, kde jej čeká závěrečný podnik Thailand GT Series. Zde opět usedne za volant silného Camara GT3 týmu Vattana Motorsport. „Šéf týmu a závodník v jednom se nadcházejícího podniku účastnit nebude, což mi boj o titul trochu usnadní. Nebude to ale vůbec jednoduché, protože proti mně budou další silní jezdci našeho týmu. Samozřejmě budu dělat vše, co umím, abych měl v neděli důvod k oslavám,“ poznamenal k následujícímu víkendu Enge a dodal: „Tady už to žije od úterý. Pro Thajsko je tento závodní víkend velkým svátkem. Nejde zde jen o závody, ale je to opravdový Festival rychlosti. Myslím, že dorazí velký počet diváků, čemuž nahrává i krásné a teplé počasí.“

Tisková zpráva: www.tomasengeracing.cz

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.