Emerson Fittipaldi testoval na mosteckém okruhu

Přestože je jméno dvojnásobného mistra světa závodů F1 (1972, 1974), na jehož kontě je stejný počet triumfů v závodě 500 mil Indianapolis (1989, 1993), spojeno s nejrychlejšími monoposty planety, rozhodně se přes zralý věk nebrání novým zkušenostem.

A tak v pondělí, těsně před obědem usedl Emerson Fittipaldi (1946) do kabiny závodního tahače Buggyra VK50. „Opět se potvrdilo, že čím více toho člověk dokázal, tím snáze se s ním komunikuje a je schopný vyjít ve všem vstříc,“ potvrdil majitel týmu Buggyra Racing Martin Koloc. „Emerson je absolutní profesionál se vším všudy, v jednání je jeho účast na projektu Buggyra Academy. Ostatně, proto přijel s manželkou a synem Emmem, který se představil v trucku v roli spolujezdce.

Dvojnásobný mistr světa F1, jehož souboje s Jackie Stewartem a Niki Laudou patří do zlatého fondu motoristického sportu pojal mostecký test vážně. „Mám dvojnásobnou motivaci. Svezením se v Buggyře se alespoň částečně vyrovnám bratrovi Wilsonovi, který závodil jak v ME tahačů, tak v brazilském truckovém šampionátu. A na okruhu se mnou bude kroužit Aliyyah Koloc. Jak jsem se dozvěděl, přes věk šestnáct let se jedná o aktuálně nejrychlejší truckerku světa.“

Po prvním dvou víceméně seznamovacích kolech, Emerson Fittipaldi evidentně přidal. „Pokud někdo vyhraje ve kterékoli době titul světového šampióna F1 a totéž se mu povede v závodě 500 mil Indianapolis, nikdy nezapomene závodit. Bavili jsme se asi půl hodiny o tahači, pozorně poslouchal. Je vidět, že první kolo proběhlo ve znamení seznámení se s velkým autem, ve druhém lehce přidal a bude zrychlovat. Na to, že sedí v závodním speciálu poprvé, je to hodně dobré,“ potvrdil dvojnásobný mistr Evropy v závodech tahačů David Vršecký.

Po osmi kolech zajeli Emerson a Emmo Fittipaldi do depa. „Velký respekt konstruktérům, závodním inženýrům i mechanikům. Nikdy bych nevěřil, jak bezproblémově se dá ovládat pětitunové auto. Truck reaguje skvěle na plyn, dokonalé brzdy a akcelerace. Některé věci bych přizpůsobil obrazu svému, ale jinak maximální spokojenost,“ konstatoval jezdec, který psal a prostřednictvím syna Emma nadále hodlá psát historii motoristického sportu.

TZ, Foto, video: Buggyra.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.