ELMS Silverstone: Lijákem proplul nejlépe tým Jota Sport

Po loňské mnoho nepovedené sezóně European Le Mans Series, kdy jsme se dočkali i zrušeného závodu v Brně, se opět prototypy a GT vozy postavily na start závodu v Silverstonu, kde se čekal pěkný souboj 23 vozů.

Kvalifikační tréninky ovládl prototyp stáje Jota Sport s posádkou Dolan-Turvey a Zytekem Z11SN Nissan. Ve velmi početně obsazené skupině LMGTE se pak nejlépe kvalifikace povedla týmu RAM s Ferrari F458 Italia.

le mans

První letošní závod neměl vůbec jednoduchý průběh, jezdci určitě na tento mokrý závod s láskou vzpomínat nebudou, celý závod silně pršelo a mezi gejzíry vody se auta doslova ztrácela. Své o tom ví třeba Francouz Mailleux, který s prototypem Morgan Judd LMP2 odstoupil z prvního místa, když při předjíždění pomalejšího vozu Porsche vlétl do kaluže a aquaplaning ho vymrštil do svodidel. S poničeným vozem do depa sice dojel, ale jeho kolegyně Natasha Gachnang se už nesvezla. Bylo jen málo vozů, které se bez problémů držely na závodní dráze. Všude kaluže a hustě pršelo. Závod nakonec nebyl dokončen, chvíli vozy ještě kroužily za safety carem, ale déšť je tentokráte již pokračovat nenechal a závod již nebyl restartován. Do klasifikace se místo 6 hodin započítalo jen 3 hodiny. Uvidíme, snad na dalším podniku v Imole bude již lepší počasí na závody krásných prototypů.

Le Mans

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.