Eddacup Benecko: u Krakonoše nejrychlejší Mitsubishi

Krásné počasí přivítalo jezdce i dostatek diváků na dalším díle EddaCupu, který se konal na oblíbené trati na Benecku v Krkonoších a bylo se na co dívat.

Závody automobilů do vrchu na kopci zvaném Benecko už mají letitou tradici, kdysi je zde pořádal i Krámský při MČR, pak se závody začaly jezdit zadem od Vrchlabí a nakonec se jezdci EddaCupu vrátili na trať vedoucí od odbočky na Mrklov směrem k velkému parkovišti. Letos do poslední chvíle čekali na dokončení mostu mezi Štepanicemi a Beneckem, ale v pátek bylo vše hotovo a jezdcům byl umožněn příjezd na závody po novém asfaltovém povrchu.

I Tentokrát připravil tým pana Wohanky, bývalého rallye jezdce dobře a spokojení mohli být jak jezdci, tak i diváci, kterých se na závodech na Benecku šešlo dost.

Nebudeme vypočítávat desítku hodnocených kategorií EddaCupu, ale připomeňme, že nejrychlejším mužem, či strojem se stal na Benecku Tomáš Košek s Mitsubishi EVO VI z Traktorka Racing, který dokázal jet časem 1min, 25sec., tedy pěkný mazec, druhý v absolutním pořadí jezdců a vítězem dvojkolek v kategorii E2WD se stal Martin Jerman na Lamborghini Huracán, třetím nejrychlejším a druhým ve třídě EN+2000 zajel Oscar Beneš s Fordem Fiesta. Do desítky se pak ještě vešly Corvette ZR06 GT3 Jiřího Jupy, Škoda Pickup Davida Černého a desítku uzavíralo Lamborghini Gallardo Zdeňka Kmínka. Mimo bodované posty startovala na Benecku také mladá závodnice Tezera Machová s krásným prototypem Norma M20F, která konkurovala nejrychlejším jezdcům.

Na závěr musíme poděkovat nejen pořadatelům za bezvadný průběh obou dnů závodního víkendu, ale sponzorům a výbornému a rychlému občerstvení Landy Grill.

Kdo chce prostudovat pořadí jednotlivých jezdců, naleznete ho zde:

http://www.edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=vysledky/absolutni&t=177&d=2021-09-05

Doufejme, že se zase za rok s EddaCupem na závodech na Benecku zase potkáme.

Text a foto: Vláďa Rožánek

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.