EddaCup Benecko 2020 , aneb slušný závod u Krakonoše

EddaCup, tedy nezávislé závody do vrchu, odjel o uplnulém víkendu své další letošní závody. Pořadatelé měli plné ruce práce s organizováním závodů na 2800m dlouhé trati od Štepanického barona až po parkoviště u Skalky na Benecku, kde závodníci již tlumili motory.

Týden před závody EddaCupu dostal hlavní pořadatel rozhodnutí o konání akce, protože pár nepřátel závodů se snažilo snahy organizátorů o uspořádání závodů zhatit. Závody na Benecku se stejně jako loni konaly na trati po níž se v minulosti proháněla například Rallye Škoda, či zde pořádal závody Ing. Otakar Krámský. Oba dva dny byl na programu vždy stejný harmonogram, tedy dvě tréninkové a dvě závodní jízdy, rozdělené dvěma svozy. Od historických vozů, až po současné rychlé náčiní. Kapacita tratě činí 120 vozidel a závodilo jich převzatých po technických prohlídkách vozů celých 106.

Překvapení přivezl Otakar Krámský jr.. Přivezl proti původně přihlášenému BMW také další skvost Bavorské značky, ale ukrytý v útrobách placky, či spideru italského výrobce Osella, se kterou jeho otec a Jilemničák Ing. Otakar Krámský odjezdil hodně závodů v ME do vrchu, které se letos mimochodem ani nekoná.

Jeho časy nebyly sice na absolutní vítězství, byla to ale výborná vzpomínka, kterou všichni dorazivší diváci pochvalně kvitovali. Kolem tratě panovala výborná atmosféra a mnozí se sami přesvědčili, že závody na Benecku mají tradici, a že sem prostě patří. Poděkování bezproblémového konání závodů patří partě SDH Horní Štěpanice pod vedením p. Zdeňka Honců, ale také vedoucího tratě pana Wohanky a hlavnímu traťovému komisaři p. Ejemu. Ukáznění diváci přispěli ke kvalitnímu zážitku všech zúčastněných a příští rok se snad zase na trati pod Beneckem sejdeme.

Velmi rychlé časy předváděly Mitsubishi EVO VI Tomáše Koška, či Tomáše Kučery na hranici 1:26,5min, ale také Martin Jerman s nabroušeným Lamborghini Huracán, či placka Otakara Krámského jr.. Mezi historiky pak zajel velmi pěkný a zároveň rekordní čas návrátilec Jiří Fígl s krásnou Audi Sport Quattro S2.

Výsledky všech honorovaných tříd naleznete zde: http://www.edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=vysledky

Zdá se, že Krakonoš rychlým kolům EddaCupu na Benecku již dal sbohem a všichni, nebo téměř všichni doufáme, že se tady setkáme za rok s Vámi znovu. Benecko díky!

Vláďa Rožánek, EddaCup Benecko 2020

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.