BERNIE ECCLESTONE MÁ O ANGAŽMÁ PIRELLI V PŘÍŠTÍ SEZONĚ JASNO

Šéf formule 1 se poprvé vyjádřil k otázce, na kterou aktuálně hledá odpověď celý motoristický svět: Pirelli nebo Michelin? Podle jeho slov má Pirelli své postavení v příští sezoně F1 takřka jisté, a to i přesto, že FIA a Pirelli dosud neuzavřeli žádnou smlouvu. Tu Ecclestone považuje v podstatě za bezpředmětnou.

pirelli

„Nemyslím si, že ji potřebujeme. S naším obchodem to nemá nic společného. Pozice FIA je taková, že je to regulační orgán, který řídí dohodnutá pravidla,“uvedl v rozhovoru pro server SPEED.com a upozornil, že Pirelli má uzavřenou smlouvu s managementem F1 (FOM). Horlivě také bagatelizoval úlohu prezidenta Mezinárodní automobilové federace, Jeana Todta, jinak velkého sympatizanta Michelinu, v procesu rozhodování o novém dodavateli pneumatik: Jean je prezident FIA. Pokud je to záležitost hlasování Světové rady FIA, on má jeden hlas. A protože to není záležitost Světové rady, není to příliš velký rozdíl."

Ecclestone také popřel, že by existoval zájem ze strany týmů spojit své síly se společností Michelin: „Žádný z týmů, které se mnou hovořily, mi to nepotvrdily a prohlásily, že jsou s Pirelli velmi spokojeni, a jsou rádi, že  problémy, které kdy vyvstaly, se vždy vyřešily." Šéf F1 navíc označil jako nelogickou myšlenku, že by se v příštích letech přešlo na konkurenční systém, kde by dodavatelé obutí mezi sebou soutěžili: „Jde o to, že by si společnosti chtěly vybrat jen ty týmy, o kterých si budou myslet, že budou vyhrávat, a zaplatily by jim o dost víc peněz, na úkor těm ostatním.“

Jak se sága o pneumatikách v nadcházejících týdnech vyvine, se ještě uvidí, ale faktem zůstává, že čas se krátí pro všechny zúčastněné.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.