Pátý závod OffROAD Maratonu se po třech letech vrací do Trstěnic u Mariánských Lázní. V sobotu 25. srpna se na start postaví automobilové posádky do svého jediného 12hodinového závodu. Náročná bude i neděle pro motorkáře a čtyřkolkáře, kteří se o své body „poperou" ve svém nejdelším 4hodinovém klání. Děti a mladší junioři budou moci jet oba víkendové dny a starší junioři si zazávodí svých obvyklých šedesát minut.

V sobotu 25. srpna v 9 hodin ráno zaburácí motory všech automobilových vozů, které se po zaváděcím kole pustí do soupeření o další body. A to velmi důležité, protože dvanáctihodinový závod má koeficient 2, či-li získaný počet bodů se násobí dvěma. V některých kategoriích to při dobrém výsledku může již po tomto klání znamenat jisté absolutní vítězství v letošní sezoně.

Sobotní offroadový den zpestří svými výkony děti a mladší junioři na svých motorkách a čtyřkolkách, a to mezi 12. a 13. hodinou. 

Neděle 26. srpna bude od brzkého rána patřit závodníkům na čtyřech kolech. V 7:30 se na startu seřadí čtyřkolkáři a o své body násobené dvěma se budou bít celé čtyři hodiny. Motorkáři ke stejnému závodu nastoupí ve 13:30. V obou kláních si celou hodinu zajezdí i starší junioři. Jedinečnou příležitost dostanou i děti a mladší junioři, kteří pouze v Trstěnicích mohou startovat dvakrát za víkend a výrazně si tak zvýšit své bodové skóre. V postupných startech změří své síly kromě soboty i v neděli od 12.00 do 13.00 hodin.

O seriálu OffROAD Maraton:

Seriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi závodů v ČR. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět, šest a dvanáct hodin, přičemž vrcholem závodění je slavná Čtyřiadvacetihodinovka v Dobřanech, která letos v květnu rozjede svůj 15. ročník. Desátým rokem se na offroadových tratích prohání motorkáři a čtyřkolkáři. OffROAD Maraton sdružuje závodníky dětských, juniorských, dospělých i veteránských kategorií.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.