Dvořák vybojoval titul evropského mistra WMC

Česká republika slaví úspěchy na poli bojových umění. Lukášovi Dvořákovi se podařilo získat profesionální evropský titul WMC v thajském boxu. V pátek večer se v Praze v rámci akce Prague Harley Days odehrál dlouho očekávaný souboj o prestižní titul evropského mistra WMC, nejuznávanější organizace thajského boxu na světě. Lukáš Dvořák, loňský mistr ČR, zvítězil nad Lorenzem Domenichinim, mistrem Itálie 2014.

Titul mistra WMC je garantován nejprestižnější světovou asociací thajského boxu na světě (World Muaythai Council - The Official World Governing Body for Professional Muaythai). Lukáš Dvořák titul vybojoval po 5 minutách, ve druhém kole poté, co Itala několikrát knokautoval. A soupeř po odpočítávání už nebyl schopen dále pokračovat v zápase.

Dvořák

Lukáš se na souboj intenzivně připravoval několik měsíců. „Kromě fyzické a psychické přípravy jsme měli nastudované také předchozí zápasy soupeře, ze kterých jsme se snažili vyčíst, jak se může souboj vyvíjet, jakým stylem bude Ital útočit. I přesto mě v počátku překvapil tvrdým útokem, který vedl přes nohy a lokty,“ popisuje Lukáš Dvořák. Lukášova tvrdá několikafázová příprava v domovském klubu Hanuman Gym Praha zahrnovala intenzivní silově - vytrvalostní a atletické tréninky a byla doplněna také velmi přísnou životosprávou a mentálním tréninkem. „Za úspěchem, kterého se mi podařilo dosáhnout, stojí celý tým lidí, kteří se významně podíleli na mé přípravě: trenér thajského boxu Petr Macháček, trenér boxu Zoran Pešic, kondiční trenér Daniel Hejret, mentální kouč Daniel Landa a manželka Barbora Dvořáková,“ vyjmenovává Lukáš spolupracovníky, kteří mu pomohli k vítězství.

Dvořák

Dále chce Lukáš Dvořák bojovat o světový titul. Lukáše mohou na jeho cestě za dalšími úspěchy podpořit také fanoušci, prostřednictvím projektu Todokazeme.cz, který pomáhá sportovcům z méně známých, o to však zajímavějších sportovních odvětví. Další příležitost vidět Lukáše Dvořáka v ringu se naskytne 5. prosince na galavečeru GIBU FIGHT NIGHT v Tipsport Aréně Praha.

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.