Dvě vítězství pro Lacka a další double pro Buggyru

Trucková sezóna týmu Buggyra Zero Mileage Racing pokračovala na okruhu ve španělské Jaramě. I přes covidová omezení se jednalo o velmi úspěšný závodní víkend.

Konečně jsme se dočkali a po roce jsme opět v Jaramě, je to tady pro mě taková srdcovka, jak se okruh vlní nahoru a dolů a stále je tady cítit historie formule 1, takže já se opravdu těším. Za největšího konkurenta považuji Antonia Albaceteho. Doufám, že se mi bude dařit stejně jako v Zolderu a podaří se mi ho porazit. Atmosféra je tady navzdory covidu pořád skvělá, a i přes menší počet diváků je stále cítit jejich podpora což nás motivuje ještě k lepším výkonům,“ potvrdil Adam Lacko.

V měřáku se mi povedlo zajet ještě o půl vteřiny rychlejší čas než minulý rok, takže za mě určitě spokojenost, Téo s Aliyyah startují poprvé, i na takhle těžkém okruhu zajíždějí skvělé časy, takže to vypadá že se nám zde bude dařit i letos,“ dodal Lacko, který právě v Jaramě v roce 2017 vybojoval svůj titul mistra Evropy.

V Jaramě jedu poprvé a zdejší trať se mi opravdu líbí, je hodně těžká, ale řekl bych že mi sedla. V trénincích a následně kvalifikaci se mi podařilo vyjet si druhé místo hned za Adamem, z čehož mám opravdu radost,“ popsal začátek svého závodního víkendu devatenáctiletý Téo Calvet.

20200926_Jarama_IMG_4670

Na startovním roštu úvodního závodu tak Buggyra obsadila první řadu. 5. místo brala Aliyyah Koloc. „Start se mi úplně nepovedl, takže jsem v první zatáčce jednu pozici ztratila, podařilo se mi však s jezdcem přede mnou udržet tempo, a nakonec i vybojovat pátou příčku zpět,“ popsala Aliyyah Koloc svou premiéru v Jaramě. Naopak start se povedl Adamovi Lackovi. „Na začátku se mi podařilo ostatním trochu poodjet, tím, že Téo startoval z druhé pozice, tak jsem se nemusel strachovat, jak se do první zatáčky naskládáme a zbytek závodu jsem si už jen udržoval náskok,“ komentoval průběh prvního závodu jeho vítěz Adam Lacko.

S prvním závodem jsem spokojený, v průběhu jsem absolvoval několik super soubojů s Antoniem, ale nakonec se mi podařilo své postavení ubránit a k radosti celého týmu jsme s Adamem vybojovali další double pro Buggyru,“ radoval se z výsledku Téo Calvet.

Reverse grid druhého závodu znamenal, že Adam s Téem startovali ze čtvrté řady a tři buggyry vedla Aliyyah Koloc. „Start druhého závodu se mi opravdu povedl a získávala jsem na jezdce před sebou, pak jsem ale byla trochu optimistická do první zatáčky a několik příček ztratila. Povedlo se mi však probojovat se zase o pár pozic zpět a závod jsem dokončila opět na pátém místě s čímž jsem opravdu spokojená,“ okomentovala svůj druhý závod v Jaramě, Aliyyah Koloc.

20200926_Jarama_IMG_4621

Závodní víkend se nám opravdu vydařil, odvážíme si dvě první místa. Druhý závod byl teda trochu těžší, jelikož jsem startoval zezadu a v první zatáčce byla velká tlačenice, ale projel jsem to bez úhony, a po nějakých osmi kolech se mi podařilo předjet i prvního Recuenca a dojet si tak pro druhé první místo zde v Jaramě, takže já jsem určitě spokojený,“ dodal k druhému závodu Adam Lacko. 

Pro Téo Calveta nezačal druhý závod úplně šťastně, kvůli tlačenici v první zatáčce se propadl až na poslední místo. „Musel jsem tak začít hodně bojovat abych se dostal dopředu, nakonec se mi podařilo projet cílem na čtvrtém místě, a hlavně získat cenné zkušenosti do dalších závodů, takže spokojenost,“ Dodal Téo Calvet v cíli.

Další závodní víkend týmu Buggyra Zero Mileage Racing se uskuteční na maďarském Hungaroringu 17.-18. října.

Text a foto: Buggyra media

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.