DVA ZÁVODY, DVA PÓDIOVÉ VÝSLEDKY PRO MIČÁNEK MOTORSPORT 

Sobotním závodě, po napínavém souboji si duo Mičánek-Formánek ve vytrvalostním závodě vybojoval 2. místo. V neděli byl ve sprinktu Kurt Wagner celkově 8. ale ve třídě GTC získal 3. místou. To jsou výsledky, které si veze tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra z prvního závodu středoevropského zónového mistrovství FIA CEZ na Hugaroringu.

Tým do úvodního podniku šestidílného seriálu nastoupil se dvěma vozy Lamborghini Huracán ST EVO 2. Ty se na středoevropských závodech objevily úplně poprvé a barvách českého týmu ukázaly, že jsou  rozhodně konkurenceschopné. 

Dvojice Jiří Mičánek jr. a Bronislav Formánek dojela na celkově druhém místě, ve třídě GTC pak zvítězili. Za sebou nechala hned několik vozů výkonnější kategorie GT3.

„Víkend na Hungaroringu byl pro nás skvělý ve dvou ohledech – zaprvé vezeme dva opravdu cenné poháry za druhé místo ve vytrvalosti a třetí místo ve sprintu, za druhé jsme si otestovali v závodním režimu naše auta, která jsou stále ještě nová. Díky takovýmto závodům dokážeme víc a víc odhalovat jejich potenciál, který pak budeme chtít přetavit v nejlepší možné výsledky v seriálu Lamborghini Super Trofeo Europe,“ komentuje úspěšný závodní víkend manažer týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra Jiří Mičánek jr.

20220410_FIA_CEZ_HUNGARORING_PF_R5PF0494

Wagner šel po roční pauze rovnou na podium

Pro Kurta Wagnera byl Hungaroring návratem k závodění po roční pauze zaviněné zdravotními problémy. V nedělním závodě musel o svoji pozici bojovat s Maďarem Jánosem Sántou, který ale jel s Astonem Martinem Vantage kategorie GT3, tedy výkonnějším, než je třída GTC, do níž spadají Huracány týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Nakonec dojel ve své třídě na třetím místě, celkově byl osmý. „Po roční pauze je to povedený start do sezony. Kurt se dokázal rychle vrátit a opět se naplno koncentrovat a dostat se do závodění,“ chválí svého pilota manažer týmu Jiří Mičánek.

Tým se nyní bude soustředit na další přípravu na účast v seriálu Lamborghini Super Trofeo Europe. „Další závod je v kalendáři až na začátku června, pauzu ale vyplníme dalším programem. Máme naplánováno dvoje testování – první už tento týden v Brně, další pak v Misanu,“ nastínil Jiří Mičánek.

20220410_FIA_CEZ_HUNGARORING_PF_R5PF2537

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.