Velké finále závodní sezóny v Mostě: Dva světové šampionáty během jednoho víkendu!

Závěr vydařené motoristické sezóny bude na mosteckém autodromu stejně nabitý jako předchozí měsíce. Most během víkendu 9.-10. října přivítá historicky poprvé hned dva světové šampionáty najednou a neméně zajímavý bude i doprovodný program.

wtcr.jpg

Světový pohár cestovních vozů FIA WTCR a světový vytrvalostní šampionát motocyklů FIM EWC se stanou vyvrcholením motoristické sezóny a také pravděpodobně vůbec prvním víkendem, během něhož se na jednom okruhu uskuteční hned dva takto významné světové podniky.

The Most World Weekend odstartuje už ve čtvrtek 7. října, kdy jsou naplánovány tréninky a kvalifikace motocyklů, a v pátek to samé čeká cestovní vozy. Sobota 9. října bude patřit vytrvalostnímu závodu motocyklů, který rozhodne o vítězi celé série. Vedle stálých jezdců šampionátu jako je například Karel Hanika, budou čeští fanoušci moci držet palce naší mladé hvězdě Moto3 Filipu Salačovi a také Oliveru Königovi, který v Mostě zajel letos v létě svůj zatím nejlepší výsledek kariéry, když v mistrovství světa obsadil skvělé třetí místo ve třídě WorldSSP300.

EWC.jpg

Nedělní program slibuje stejně napínavou a ještě pestřejší podívanou. Závod cestovních vozů nejvyšší světové série se do České republiky vrací po deseti letech a ani tentokrát nebude na startovním roštu chybět český zástupce. Divokou kartu dostal zkušený Petr Fulín, který patří mezi přední evropské jezdce v cestovních vozech.  

Program v pátek a v neděli doplní také závod Seyffarth Audi Sport R8 LMS Cup, který se v Mostě jel poprvé už před dvěma lety v rámci Czech Truck Prix. Jedním z vrcholů závodního víkendu WTCR a EWC, ale i celé závodní sezony Autodromu Most, bude oslava výročí 20 let od startu Tomáše Engeho ve Formuli 1. V Mostě jej budou fanoušci moci opět vidět za volantem monopostu Prost s označením AP04, s nímž v roce 2001 absolvoval tři velké ceny.

Součástí velkolepého zakončení mostecké závodní sezóny budou také unikátní historické sportovní a závodní vozy. V rámci Kratner/Suttnar Memorial se na trati objeví například jedinečný Talbot Lago T26, se kterým v roce 1951 závodil Juan Manuel Fangio v Le Mans, Bugatti Brescia, Aero Sodomka z NTM a řada dalších krásných strojů.

Zvýhodněné vstupenky seženou zájemci v předprodeji na webu www.autodrom-most.cz a možnost zakoupit vstup za plnou cenu bude pak na místě v průběhu celého víkendu.

Radek Laube | PR manažer a tiskový mluvčí společnosti AUTODROM MOST

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.