Druhou divokou kartu do Mostu dostal Daniel Tureček

Skvělá zpráva pro české fanoušky motocyklových závodů! I když byla divoká karta na šestý podnik letošního mistrovství světa FIM Superbike World Championship přidělena Filipu Feiglovi, podařilo se Komisi závodů silničních motocyklů a vedení AČR dohodnout u schvalovací komise World Superbike účast ještě jednoho českého jezdce. Druhou divokou kartu tak dostal Daniel Tureček.

Šestý podnik letošního seriálu mistrovství světa silničních motocyklů proběhne 19.–21.7.2024 na mosteckém autodromu. Českou republiku bude reprezentovat kromě pravidelných účastníků Petra Svobody(jeho účast je však po nepříjemném zranění nohy v Misanu nejistá) a Filipa Novotného ve třídě SSP300 a Ondřeje Vostatka v šestistovkách, pak ještě na divokou kartu startujícího Filipa Feigla (WorldSSP) a zmíněného Daniela Turečka (SSP300). Devatenáctiletý jezdec z Brna začal závodit už ve svých devíti letech. V letošní sezóně startuje s Kawasaki Ninja 400 za tým Roháč & Fejta Motoracing v seriálu Aple Adria International Motorcycle Championship.

„Dan doplní v kategorii SSP300 Petra Svobodu a Filipa Novotného. I když po smolném pádu Petra v Misanu si myslím, že v Mostě nakonec nepojede. Nicméně tahle třída je obrovsky vyrovnaná a souboje v třístovkách jsou vždy velmi atraktivní. Přidělení další divoké karty je pro nás velký diplomatický úspěch, obzvlášť s ohledem na to, že se Dan přihlásil až týden po termínu. Jsem rád, že máme tak dobrou pozici v obou federacích, motocyklové FIM a automobilové FIA. Je to výsledek dlouholeté práce. Superbiky se na mosteckém autodromu pojedou už po čtvrté a určitě to bude opět skvělá podívaná,“ komentoval přidělení druhé divoké karty prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček.

„Startovat po boku největších světových hvězd je pro Dana velká příležitost. Mám z toho upřímnou radost, protože na domácím podniku uvidí fanoušci v lepším případě pět českých závodníků, pokud se Petr Svoboda zvládne zotavit po těžkém zranění z Misana. Účast domácích jezdců pochopitelně přináší úplně jinou atmosféru. Oba držitelé divokých karet navíc získají spoustu cenných zkušeností. I když jezdí ve špičkových regionálních šampionátech, mistrovství světa je úplně něco jiného, a to klukům přinese bezesporu velký zážitek,“ poznamenal předseda Komise závodů silničních motocyklů, Matěj Smrž.

Šestý podnik seriálu FIM Superbike World Championship můžete navštívit o prázdninovém termínu 19.–21. července 2024. Po celý závodní víkend bude probíhat také bohatý doprovodný program. Více informací na www.superbike-most.cz.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting