„Drifting Meets Dance Battle“ – nejdivočejší sport, o kterém jste nikdy neslyšeli

Spinning, pískající guma, běsnící motory, závratné otáčky a dostatek kouře, vybuchuje z podzemního světa motoristického sportu. 

- Dlouholetý a oblíbený motoristický sport se zrodil v jihoafrických čtvrtích Soweto jako rituál k uctění padlých gangsterů během éry apartheidu. Rychle vpřed o dvě desetiletí později a spinning se proměnil v největší africký motoristický sport.

- Lidový motoristický sport je divokou směsí driftování a osobního vyjádření, kdy řidiči uvedou své auto do vývrtky a pak – uprostřed skřípějících pneumatik a oblaků kouře – vylezou z vozu, aby provedli pohyby na karoserii nebo se dokonce pověsili dolů z okna s hlavou jen milimetry nad zemí.

- Pro Spinners je hlavním cílem pobavit dav jejich vysokooktanovým divadlem a k dosažení tohoto cíle nejsou potřeba drahá hi-tech auta; klasické BMW 325i je však stále nejlepším vozem pro vážné zájemce.

- Provedení je pýchou a radostí spinningové komunity a je hluboce zakořeněno v jihoafrické kultuře založené na tom, co se děje již více než 30 let.

- Sportovní ředitel Red Bull Shay' iMoto Vic Pardal říká: „Čistou, zjednodušenou klasifikací je Spinning uměním ovládat chaos a zároveň vytvářet zábavu, stejně jako divadlo, zatímco driftování je motoristický sport, který se řídí přísným souborem pravidel a formátů. ."

- Spinners se stali účinkujícími, aby pobavili davy a Pardal dodává: "Je to do značné míry kočovný cirkus, kde my, jako placení účinkující, cestujeme z města do města a bavíme masy."

- Akce Red Bull Shay' iMoto 2024 se konala 16. března v Kapském Městě a Chadwin 'Boksie' Hadjie se ukázal jako nejnovější hvězda jedinečné motoristické události.

- Nejlepší spinners země bojovali před téměř 4 000 fanoušky na speciálně vytvořené aréně v Canal Walk a byl to Boksie, kdo zapůsobil na publikum a porotce, zajistil si vítězství v závěrečné bitvě a porazil dvojnásobného obhájce titulu Samkeliso 'Sam Sam' Thubane.

- Po svém vítězství Boksie řekl: "To je ten nejúžasnější pocit. Posledních pár let jsem tvrdě bojoval a nakonec vítězství přišlo."

- Zatímco spinning není tradičně soutěžním motoristickým sportem, Boksieho vítězství před extatickým davem v Kapském Městě by mělo pomoci tento sport ještě dále rozvinout, protože globální driftové hvězdy budou zoufale toužit po soutěži v této nesmírně zábavné akci.

- Navzdory konkurenci panuje mezi jezdci silný duch kamarádství. Protože to pro ně není jen sport, je to kultura, která je spojuje. Od mladých po zkušenější se všichni podíleli na budování statutu Spinning v zemi a rozšiřování otisku za hranice. Další krok: dostat sport na světovou scénu.

Foto: Mpumelelo Macu / Red Bull Content Pool

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.