Drift Masters European Championship již zná svůj kalendář

Irsko, Švédsko, Lotyšsko, Německo, Polsko a nová země Finsko budou hostit závody.

Evropský šampionát Drift Masters 2023 zamíří letos do Irska, Švédska, Finska, Lotyšska, Německa a Polska. Šampion Piotr Więcek se bude snažit obhájit svou korunu proti hvězdné sestavě včetně Japonce Naokiho Nakamura. Závody budou vysílány exkluzivně živě na Red Bull TV.

Więcek v loňském roce porazil irské trio Jack Shanahan, Conor Shanahan a James Deane a obhájil titul z roku 2021, Deane předtím získal tituly z let 2018 a 2019.

Zdroj dynamické sekce: » Drift Masters European Championship (1) (Fotogalerie)

Zde je šest zastavení souboje o titul v roce 2023. V kalendáři se potkáme s jednou novou zemí a dvěma novými místy:

1. kolo: Irsko, Mondello Park, Kildare – 6.–7. května

Seriál závodů v roce 2023 opět zahájí v květnu v irském domově driftingu, Mondello Park v hrabství Kildare, nedaleko hlavního města země Dublinu. S více než 10 000 fanoušky z celého světa, kteří jsou připraveni vstoupit do "Mekky" irského driftu. 

2. kolo: Švédsko, Drivecenter Arena, Fällfors – 9.–10. června

Cestou na sever do švédské Drivecenter Areny, která se nachází v malebném prostředí těsně pod polárním kruhem, se po roce seriál vrátí na trať Fällfors na začátku června. Očekávejte spoustu vzrušení, když se jeden z nejrychlejších okruhů v kalendáři vrátí před vášnivé skandinávské příznivce.

3. kolo: Finsko, Power Park Huvivaltio, Alahärmä – 7.–8. července

Po zařazení Švédska v minulé sezóně se v roce 2023 poprvé představí další severská země, přičemž Power Park Huvivaltio – největší zábavní park ve Finsku – nahradí v kalendáři rakouský PS Racing Center. Jedinečná kulisa horských drah na speciálně postaveném okruhu by měla být zábavným závoděním.

4. kolo: Lotyšsko, Bikernieku Trase, Riga – 29.–30. července

Další v kalendáři a k velké radosti fanoušků DMEC se série opět vrátí na okruh Bikernieki v lotyšském hlavním městě Rize, kde se tisíce fanoušků sjedou do pobaltské země na poslední víkend v červenci. Tato trať je proslulá svým vysokorychlostním vstupem a rozložením rizika a odměny, takže očekávejte několik překvapení.

5. kolo: Německo, Ferropolis, Dessau – 17.–19. srpna

Německá Ferropolis, tedy "Město železa" ve městě Dessau je koloseum pod širým nebem před kulisou opuštěných průmyslových objektů 20. století. V předposledním kole sezóny 2023 a bez prostoru pro chyby budou jezdci DMEC podávat výkony pod nočním osvětlením tohoto ohromujícího místa, aby zjistil, kdo se o krok přiblíží korunovaci šampiona.

6. kolo: Polsko, místo konání TBA, Varšava – 15.–16. září

V roce 2023 se finále evropského šampionátu Drift Masters uskuteční v polském hlavním městě Varšavě. 

Zdroj: © 2023 Red Bull Media House GmbH

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.