Drexler Formula Cup začal Toskánskem

První závodní víkend má za sebou závodní série Drexler Formula Cup v Mugellu, jedoucí letos s novým konceptem závodních tříd.

První dějství formulového Drexler Formula Cupu hostilo Toskánsko, tedy závodní okruh s názvem Mugello. S novým konceptem se opět na startu objevilo hodně monopostů i italskými jezdci, kteří zároveň bojovali ve svém Zinox F2000 Trophy. Italský pohár přes zimu změnil sponzora, ale jezdecká a strojová flotila zůstala díky bohu zachována.

První dvě zlata v sezóně 2023 bral Maďar Benjamin Berta jedoucí za Franz Wöss Racing na Dallara F316 Mercedes a Japonka Juju Noda s Dallarou F320 Spiess. Celkem bylo honorováno body devět jezdců ve Formel 3 Cup a jedenáct pak ve Formula Trophy. Ve Formel Light Cup startoval pouze Turchetto na Formel Renault 2,0. Tedy veni vidi vici.

Trénink vyhrála Simonazzi, před Nodou a Brajnikem. Zeller v kvalifikaci moc nepochodil, za to v závodě společně s Bertou předvedli senzační start. Japonka Noda se po startu naopak propadla na sedmé místo. Pak závod přerušila kolize a Ital Bonanomi, který zůstal ve fázi Safetycaru stát znovu na trati. Po restartu pěkným manévrem uhájil první místo Berta, před Zellerem na Dallara F316 Mercedes a Juju Nodou. Celkově druhý zůstal Ital Falci, ale ten bodoval do klasifikace Trophy, kterou vyhrál před Daniele Sianem na Dallara 308 Fiat a Patrickem Bellezzou na Dallara 300 Fiat.

Japonka Noda se po celkovém čtvrtém místě v první jízdě a třetí ve své kategorii rozjela vzhůru prvnímu vítězství v letošní sezóně, když v Mugellu nechala za svými zády ve Formula Cupu i Itala Bernardo Pellegriniho s Dallarou 320 Mercedes a několikanásobného šampiona Sandro Zellera ze Švýcarska. Ten si asi začátek v Mugellu představoval jinak, ale jak po závodě poznamenal koordinátor Franz Wöss, tak byl potěšen důstojným úvodem sezóny, kde hlavně mladíci udávali tón hry.

Ve Formel Trophy dojel první opět mladík Marco Falci s Dallarou F317 Toyota, za ním skončil další Ital Francesco Solfarolli na Dallara F317 Toyota a bronz pobral Terrini s Dallarou 308 Fiat.

Úvod sezóny se povedl, dalším kláním v kalendáři Drexler Formula Cupu bude 23. dubna italská Imola.

K nám se série podívá klasicky na Masaryk Racing Days do Brna 10. září. Na Mugellu pak jezdci pojedou znovu poslední závody sezóny 2023. Výsledky tohoto a dalších závodů naleznete zde.