Drexler Formula Cup na Monze – status zahájeno

Formulový pohár Drexler Formula Cup 2021 zahájil na Monze, na startu stálo 34 vozů, a tak i přes online přenosy bylo na co koukat.

Drexler Formula Cup na Monze zahájil sezónu poháru, který byl předurčen především F3 technice, ale během let činnosti i pod staršími názvy Austria F3 Cup nebo Remus Cup, se do něj dostaly i další formulové vozy, především Renault nebo F4. Švícarští jezdci zde mají i vlastní kalsifikaci. Na rychlé Monze jel Drexler společný závod s italským Topjet F2000 Trophy a startovali zde i čeští a slovenští zástupci.

První jízdu vyhrál Bernardo Pellegrini, před svým italským konkurentem Renato Papaleou o 1,154s. Třetí závod dokončil Sandro Zeller, který tak zvítězil v klasifikaci Drexler Formula Cupu. Zeller zajel už v kvalifikaci na dešti velice slušný čas, ovšem na výsluní se chystali i Luderer a Fürtbauer. Hlavně Fürtbauer si prožil nehezký začátek závodu, tedy bod překvapení, když trochu říznul zatáčku a než se vzpamatoval skončil nakonec až 22. Ale v klasifikaci Drexler Formel Cupu to i tak stačilo na pódiové umístění, tedy jeho vůbec první. Danny Luderer z Vogland Racing odjel pouhá 4 kola a po problémech s řazením musel odstoupit. Podobný osud potkal Thomase Areggera, který odjel o několik okruhů více. V klasifikaci F3 zvítězil Maďar Benjamin Berta, když jeho konkurent Slovák Patrick Schober z Procar Motorsportu odjel kvůli poruše elektriky jen jedno kolo.

Sandro Zeller několikanásobný vítěz Drexler Formula Cupu měl však v neděli smůlu, při safetycar fázi do něj totiž trefil jiný jezdec zezadu a Sandro Zeller se musel se závodem rozloučit. Aregger však také neměl na růžích ustláno, když startoval až z 33. místa na roštu. Francesco Simonazzi z kraje závodu vedl, ale nakonec stejně před sebe pustil sobotního vítěze Pellegriniho a ten zaznamenal svůj double, opět ale jen s velmi tenkým náskokem. Aregger z  hlouby pole předvedl několik předjížděcích manévrů a dojel celkove sedmý, když se mu podařilo za svými zády udržet i Fürtbauera, Čecha Vladimíra Netušila a Danny Luderera. Benjamin Berta opět zvítězil před Sonzognim v klasifikaci F4 a nechal za sebou slušnou řádku daleko silnějších vozů F Renault. Závody teď míří na Redbullring a uvidíme se s nimi možná i na konci sezóny v Brně. Tak naviděnou, snad i s diváky.