Drexler Formula 2023 a třetí závod na Hungaroringu

Drexler Formula Cup 2023 má za sebou již třetí závodní víkend v maďarském Hungaroringu. Celkově vedou Berta a Bonanomi.

Po závodech Drexler Formula Cupu 2023 na rychlé italské Imole, kde byla převaha italských vozů, zavítal formulový pohár do Maďarska na okruh Hungaroring, jednalo se již o třetí závodní víkend. Ten se konal v rámci FIA CEZ, ovšem konkurence se tentokrát moc velká nesešla. Hlavním favoritem proto byly vozy stáje Franz Wöss Racing. Malé jezdecké pole znamenalo také poloviční body než obvykle.

Krásný a vyrovnaný souboj mezi sebou předvedli Švýcar Sandro Zeller s Dallarou 316 Mercedes a Maďar Benjamin Berta s Dallarou 316 Mercedes, který chtěl na domácím kolbišti předvést divákům, co nejlepší výsledek. Závod pak pro sebe rozhodl těsným vítězstvím Švýcar Sandro Zeller, když v závěru závodu došlo k jeho zastavení, neboť nemělo cenu již posílat na trať safetycar. Třetí, bez šance zasáhnout do souboje o první místo, dojel jediný Čech Tom Beckhäuser na Dallara 309 VW, když zvítězil v kategorii F3 Trophy a porazil druhého Lucu Iannacconeho na Dallara 308 Mercedes. Dvě třetí místa v F3 Cupu si odvezl domácí Jánoš Magyar s Tattus FM Honda.

Druhý závod s osmi vozy na startu měl opět podobný scénář a velmi těsný souboj Sandro Zellera a domácího Benjamina Berty rozhodl tři kola do cíle Švýcar Zeller a Berta se již na větší odpor nezmohl. V cíli je dělilo jen 0,542s. V F3 Trophy zvítězil Čech Beckhäuser s Dallara 309 VW, před Iannacconem a v klasifikaci Light Formula zvítězil dvakrát domácí Adam Kovacs, před Američanem Robertem Siskou a dalším domácím Volenterem.