OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Drexler formel Cup zatopil pod kotlem dvěma závody

Po pauze se letos na okruhy vrátil Drexler Automotive formel Cup, který je primárně určený F3 monopostům, ale můžeme zde vidět i formule Renault 2,0, či Tattus F4, zřídka pak i ADAC BMW. Drexler formel Cup však nezačal nijak pomalu a na jezdce čekala na úvod dost náročná pasáž, a to  vpodání dvou závodů týden po sobě jdoucích, tedy Salzburgring a italské Mugello, zde ho doplnil italský pohár TopJet, klasifikaci pak zaplnili i místní závodní predátoři.

Úvodní závod v Rakousku patřil do režie známého Švýcara Sandro Zellera s Dallarou 312 Mercedes, který už nějaký ten pohár z rukou promotérů Drexler Cupu obdržel. Jeho dvojité vítězství tak nikoho mnoho nepřekvapilo. V obou kláních na zmoklém Salzburgu mělo stejné pořadí jezdců i druhé a třetí místo, které obsadil Švýcar Thomas Aregger s Dallarou 309 Volkwagen a jeho kolega Thomas Amweg na Dallara 305 Mercedes. Dvěme čtvrtými místy pak zaujal Němec Danny Luderer s Dallarou 308 Toyota, který letos startoval při Carboniacupu v Mostě. F4 dominoval po oba závody Němec Freymuth, když porazil vítěze FIA CEZ Petera Schoebera ze Slovenska a Maďary Bertu a Michla. Čech Matěj Kácovský pro defekt úvodní klání nedokončil. Osamocenou formel Renault 2,0 pilotoval úspěšně Norbert Groer z Rakouska.

Druhé klání v Mugellu přivedlo na start italské jezdce. První závod po velmi napínavém souboji zvítězil domácí Bernardo Pellegrino s Dallarou 312 s náskokem 0,8s před Sandro Zellerem ze Švýcarska a bronzový věnec si odvezl Aregger s Dallarou 309 VW. Zeller však klasifikaci Drexler Automotive formel Cupu přes to ovládl. Závod pak dokončilo 29 vozů. Druhé klání svými jezdeckými zkušenostmi rozhodl Sandro Zeller a připsal si tak další cenný pohár do sbírky v Drexler Cupu, zvítězil před největším konkurentem krajanem Agerrerem a Luxemburčanem Bricem Morabito. Švýcar Böhlen se sice na počátku polem propadl a díky safety caru se opět probojoval zpět na šestou celkovou pozici. Další závod Drexler Automotive Formel Cupu pokračuje opět na italském území v Imole.

Termíny Drexler-Automotive Formel Cup 2020

28./30. srpen Imola (ITA)

04./06. září Brno (CZE)

24./25. říjen Hungaroring (HUN)

07./08. listopad Monza (ITA)

 

Vláďa Rožánek a Rolf Schindler
Drexler Automotive Cup 2020

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.