Drexler formel Cup zatopil pod kotlem dvěma závody

Po pauze se letos na okruhy vrátil Drexler Automotive formel Cup, který je primárně určený F3 monopostům, ale můžeme zde vidět i formule Renault 2,0, či Tattus F4, zřídka pak i ADAC BMW. Drexler formel Cup však nezačal nijak pomalu a na jezdce čekala na úvod dost náročná pasáž, a to  vpodání dvou závodů týden po sobě jdoucích, tedy Salzburgring a italské Mugello, zde ho doplnil italský pohár TopJet, klasifikaci pak zaplnili i místní závodní predátoři.

Úvodní závod v Rakousku patřil do režie známého Švýcara Sandro Zellera s Dallarou 312 Mercedes, který už nějaký ten pohár z rukou promotérů Drexler Cupu obdržel. Jeho dvojité vítězství tak nikoho mnoho nepřekvapilo. V obou kláních na zmoklém Salzburgu mělo stejné pořadí jezdců i druhé a třetí místo, které obsadil Švýcar Thomas Aregger s Dallarou 309 Volkwagen a jeho kolega Thomas Amweg na Dallara 305 Mercedes. Dvěme čtvrtými místy pak zaujal Němec Danny Luderer s Dallarou 308 Toyota, který letos startoval při Carboniacupu v Mostě. F4 dominoval po oba závody Němec Freymuth, když porazil vítěze FIA CEZ Petera Schoebera ze Slovenska a Maďary Bertu a Michla. Čech Matěj Kácovský pro defekt úvodní klání nedokončil. Osamocenou formel Renault 2,0 pilotoval úspěšně Norbert Groer z Rakouska.

Druhé klání v Mugellu přivedlo na start italské jezdce. První závod po velmi napínavém souboji zvítězil domácí Bernardo Pellegrino s Dallarou 312 s náskokem 0,8s před Sandro Zellerem ze Švýcarska a bronzový věnec si odvezl Aregger s Dallarou 309 VW. Zeller však klasifikaci Drexler Automotive formel Cupu přes to ovládl. Závod pak dokončilo 29 vozů. Druhé klání svými jezdeckými zkušenostmi rozhodl Sandro Zeller a připsal si tak další cenný pohár do sbírky v Drexler Cupu, zvítězil před největším konkurentem krajanem Agerrerem a Luxemburčanem Bricem Morabito. Švýcar Böhlen se sice na počátku polem propadl a díky safety caru se opět probojoval zpět na šestou celkovou pozici. Další závod Drexler Automotive Formel Cupu pokračuje opět na italském území v Imole.

Termíny Drexler-Automotive Formel Cup 2020

28./30. srpen Imola (ITA)

04./06. září Brno (CZE)

24./25. říjen Hungaroring (HUN)

07./08. listopad Monza (ITA)

 

Vláďa Rožánek a Rolf Schindler
Drexler Automotive Cup 2020

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.