Drexler F3 Cup aktualizoval kalendář 2021

Každoroční kalendář oblíbené série formulových monopostů Drexler Formel Cup musel upravit první verzi a vypustit italské Mugello, kterým měl seriál začínat.

Březnový termín Drexler Formel Cup musel pořadatel v čele s Rakušanem Franzem Wössem zrušit a kalendář posunout. Drexler patří formulím F3, nebo F Renault a F4, uplatnění tak tady nachází starší závodní technika, která však nepatří do šrotu a pěkné pole závodních formulí je toho nezvratným důkazem. Omezení cestování a další jiná omezení stála za zrušení první italského klání, ovšem kalendář i tak obsahuje slušnou zásobu okruhů, formulový seriál tak začne prvním květnovým víkendem na dalším zajímavém autodromu Monza, tedy velmi rychlé trati.

Ještě nikdy nebylo tak složité něco naplánovat jako letos, říká koordinátor závodů Drexler Formel Cupu Franz Wöss. Po Monze, která tento ročník snad začně budou následovat dva okruhy v Rakousku, tedy Red Bull Ring a velmi rychlý Salzburgring, po nich se závody přesunou do belgických lázní do SPA, pak fanoušky a jezdce čeká italská Imola a zářiové Masaryk Racing Days zatím sezónu Drexler Formula Cupu uzavírá, ovšem Franz Wöss by i přes veškeré restrikce chtěl uspořádat závodů sedm, no uvidíme jak to všechno dopadne a kde se pojede nebo nepojede, rozhodně nemůžeme zatím počítat s diváckou kulisou, ale jsou země, kde se začí nají otevírat další restriktivní opatření, tak snad se někde dočkáme i těch diváků. Jestli budou naočkovaní nebo ne, to rozhodnou jiní páni, neb Jitřenka řídí kokrhání.

 

Kalendář Drexler Formula Cupu 2021:

31.04./02.05.2021  Monza / ITA

20./23.05.2021 Red Bull Ring / AUT

11./13.06.2021 Salzburgring / AUT

25./27.06.2021 Spa (BEL)

16./18.07.2021 Imola (ITA)

03./05.09.2021 Brno (CZ)

(ještě jeden možný termín).

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.