Drexler Automotive formel Cup 2019

Text a foto: V. Rožánek

Loňské vítězství si z Remus Cupu odvezl Švýcar Sandro Zeller s Dallarou 306 Volkswagen, na druhém místě v bývalém Austria Formel Cupu obsadil Ital Andrea Cola s Dallarou 312 Mercedes a třetí příčku bral další Švýcar Marcel Tobler na Dallaře 308 Mercedes. Ve   Formel F3 Trophy pro vozy z let 1992-2007 pak také zvítězil Švýcar Zeller, před Maďarem Penzesem s Dallarou 397 Opel Spiess a   dalším Švýcarem Ursem Rüttimanem na Dallaře 306 Mercedes. V dalším vyhlašovaném poháru Remus Formel Pokal Junior obsadil   druhé místo Tom Beckhäuser s Tattusem F4, Václav Šafář se pak závěrem sezóny blýskl pěkným druhým místem s pronajatým vozem F3.

Letos dojde opět k přejmenování seriálu, protože Remus ukončil aktivity spojené se závody formulí. Hlavním sponzorem se stal již  dřívější významný podporovatel závodů F3 firma Drexler Automotive. Tento výrobce autodílů již několik let spolufinancuje závody promotéra Franze Woesse, a tak vznikl nový název série Drexler Automotive formel Cup. V kalendáři série nalezneme kromě Brna,   Mostu, také italské autodromy Mugello, Monza, rakouský RedBullring, či maďarský Hungaroring.