Drexler Automotive F3 Cup zakončil v Maďarsku

Formulový pohár, dříve známější pod názvy Austria F3 Cup, či Remus Cup zakončil svou premiérovou sezónu pod novým sponzorem a v poli F3 a F Renault se v sezóně objevili v Mostě i Brně české tváře. 

Poslední závod na maďarském Hungaroringu se jel jako trojzávod, tedy jezdci i technika dostali na konci sezóny pořádnou porci kilometrů. Nás může těšit, že dvě ze tří zlatých medailí odvezl Tom Beckhäuser s Dallarou 308 Opel Spiess, čímž se dostal na třetí místo v celkové klasifikaci Drexler F3 Cupu. Antoine Bottiroli z Itálie s Dallarou 312 Mercedes měl smůlu, když mu na Beckhäusera celkově chyběly pouhé tři body, viníkem této malé ztráty je nedojetí v poslední jízdě, no i to patří k motorsportu, bohužel se tentokrát smůla obrátila na Itala Bottiroliho. Jedninou jízdu ze všech nedokončil Sandro Zeller s vozem Dallara 312 Mercedes, ale i tato skutečnost neměla vliv na jeho celkové další vítězství, tentokrát pod záštitou firmy Drexler Automotive.

Druhé místo, před naším Beckhäuserem ukořistil Ital Andrea Cola s Dallarou 312 VW. Do první šestky se vešli ještě dva Švýcaři Marcel Tobler a Kurt Böhlen. Velmi pěkným výkon a hned s 30ti body přispěl do celkové klasifikace na posledním trojzávodu Maďar Robert Hefler s Dallarou 313 Toyota. 

Drexler Automotive Formel F3 Trophy pro starší vozy /1992-2007/ si odváží Florian Münger s Dallarou 306 VW, před Italem Iannacconem ve službách Franz Woess Racing a bronz bere Švýcar Urs Rüttimann s Dallarou 306 Mercedes.

Drexler Automotive Formel Renault Pokal 2019 přilákal na start i tři české jezdce, jeden z nich Matěj Kácovský celkem výrazně promluvil do celkové klasifikace, když si odváží třetí místo. O další medaile se postarali jezdci Hoffmann Racing, tedy vítězem se stal Nico Gruber z Rakouska, před krajanem Dr. Groerem, na čtvrtém místě pak dojel jejich další stájový kolega Švýcar Simon Stoller. Na deváté příčce skončil Tomáš Chabr a dvanáctý skončil Václav Šafář v barvách Lutopolu.

Drexler Automotive F4 Cup vyhrál startem v pouhých dvou závodních víkendech Rakušan Stefan Fürthbauer, před krajanem Florianem Renauerem a třetí končí Sebastian Freymuth z Německa.

Ravenol F3 Cup pak vyhrál Prof. Dr. Ralph Pütz s Dallarou 305 Opel Spiess.

Vláďa Rožánek
Drexler Automotive F3 Cup 2019, foto L. Colnago

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.