Drexler Automotive Cup vede i po Mugellu Sandro Zeller

Švýcar Sandro Zeller na voze Dallara 306 VW vede po závodech v Mostě i v italském Mugellu a má letos namířeno k titulu v Drexler Automotive Formel Cupu. O jedno vítězství v každé jízdě se v Mugellu podělil právě vedoucí Zeller ze stáje Jo Zeller Racing a Ital Andrea Cola s Dallarou 312 Mercedes. Druhý Andrea Cola ovšem na vedoucího Zellera ztrácí už 68 bodů, pravděpodobně se o titulu rozhodne na Masaryk Racing Days, které nás čeká v září v Brně a poslední podnikem letošního AFR poháru Drexler Automotive bude Hungaroring.

Zatím třetím mužem celkové klasifikace je Antoine Bottiroli s další Dallarou 312 Mercedes. Náš Tom Beckhäuser zatím figuruje na pátém místě, když z Mugella odvezl dvě čtvrtá místa. Nasbíral zatím s Dallarou 308 Opel Spiess 86 bodů a velmi vyrovnaný souboj se čtvrtým Kurtem Bohlenem a šestým jeho krajanem Marcelem Toblerem bude zajímavou ozdobou MRD v Brně, dělí je celkově jen pět bodů. V Itálii si nejlépe bodově pomohl Dino Rasero s Dallarou 310 VW, když odvezl 33 bodů a celkově mu patří sedmé místo. Zajímavý vůz Dallara 302 Toyota pak pilotuje Ir Tim Buckley a patří mu zatím sedmnácté místo.

V klasifikaci Drexler Formel F3 Trophy pro vozy z let 1994-2007 vede zatím Švýcar Florian Münger s Dallarou 306 VW, před Italem Lucou Iannacconem na stejném voze a bronzový plac okupuje Švýcar Urs Rüttimann s Mercedesem, před zatím bramborovým Prof. Ralphem Pützem na Dallara 305 Opel Spiess.

Klasifikaci Formel Renault 2,0 Cup vede vítěz z Mostu Nico Gruber z Rakouska, před krajanem Dr. Norbertem Groerem a třetí místo si podmanil Matěj Kácovský z HKC Most. Představili se i další naši piloti a o sedmé místo se dělí Václav Šafář s Maďarem Heflerem a další český zástupce Tomáš Chabr působí na deváté příčce.

Klasifikace F4 Formel Cupu má dva na prvním místě s 25 body, tedy Němce Sebastiana Freymutha a Rakušana Stefana Fürthbauera, o třetí místo se zatím podělili Brit Andrew Baron a Rumun Marius Morosan z Renauer Motorsportu.

Vláďa Rožánek, foto Luca Calnago

Drexler Automotive Formel Cup

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.