Draky čeká boj o jednadvacátý extraligový titul

V minulé sezoně dosáhli Draci na jubilejní dvacátý extraligový titul. Letos se brněnský tým opět dostal do finále soutěže a rád by načal třetí desítku.

Posledních pět sezon bylo finále baseballové extraligy pokaždé záležitostí Draků s některým z pražských týmů. Letos však obhájce titulu nevyzve celek z hlavního města, ale ambiciózní mužstvo z Ostravy. Arrows totiž v zápase o postup do finále dokázali porazit loňského vicemistra Kotlářku Praha a finále si zahrají po dlouhých osmi letech.

Pro oba týmy je to již počtvrté, kdy na sebe narazí v bojích o zlatou medaili. V předešlých třech případech byl pokaždé úspěšnější brněnský celek a na tuto sérii bude chtít navázat i letos. Na druhé straně je Ostrava jediným celkem extraligy, který v letošní sezoně dokázal Draky porazit víc než jednou. I tak je však vzájemná bilance příznivější pro baseballisty Brna, když v utkáních s Ostravou letos čtyřikrát zvítězili a třikrát prohráli.

Finálová série se hraje na tři vítězné zápasy a začíná již v pátek večer na Městském baseballovém stadionu v Brně. O den později se oba týmy přesunou na sever Moravy a v neděli zpátky do Brna. Pokud by série nepoznala svého vítěze ani po víkendu, tak bude pokračovat dvěma zápasy následující víkend.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.