Draci ovládli základní část baseballové extraligy

V uplynulém víkendu Draci odehráli dva zápasy, ve kterých dokázali porazit loňského vicemistra Kotlářku Praha. Potvrdili tak svou letošní suverenitu a po dvaadvacáté končí na první místě tabulky po základní části.

V prvním utkání však Draci narazili na houževnatého soupeře. Kotlářka totiž stále bojovala o to, aby se vyhnula barážovým vodám. Dlouho tak byl souboj velmi vyrovnaný. Vše rozhodl až Terrell Joyce, který dokázal odpálit míček až za plot a zařídil Drakům rozhodující náskok.

„Byl to zajímavý zápas“, řekl po skončení utkání manažer Draků Arnošt Nesňal. „Potvrdili jsme, že je těžké proti nám skórovat a naše obrana šlape dobře. Vítězstvím jsme potvrdili prvenství v základní části, takže jsem spokojený.“

Před posledním utkáním již zdánlivě o nic nešlo. Kotlářka měla, díky zaváhání Techniky Brno, jistotu bojů o titul. Draci naopak první příčku v tabulce. V samotném utkání si brněnští baseballisté vybudovali náskok hned na začátku duelu. To se nakonec ukázalo jako rozhodující. Po sedmé směně se musel být zápas nejdříve kvůli dešti přerušen, aby jen nakonec rozhodčí předčasně ukončili. Draci tak zvítězili i v posledním utkání základní části.

Před samotnými boji v Nadstavbě o titul však na Draky čeká ještě jeden vrchol letošní sezony. Hned ve středu 19. června nastoupí v Třebíči na finálový duel proti místním Nuclears. V něm budou chtít zvítězit a získat již patnáctý pohár v historii.

Draci Brno

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.