Draci opět na výbornou!

Série tří utkání s Eagles Praha čekala na brněnské Draky v uplynulém týdnu. Aktuální mistr si v nich vedl na výbornou a stále v letošní extraligové sezoně nepoznal hořkost porážky.

K prvnímu zápasu zajeli Draci ve středu na hřiště svého soupeře. Utkání nepříznivě ovlivnilo nepříjemné počasí a i proto bylo k vidění velké množství chyb. Fanoušci se však určitě nenudili, protože oba týmy doběhli dohromady pro dvacet osm bodů. Draci se postarali o tři čtvrtiny z nich a z Prahy si tak odvezli vysokou výhru 21:7. Zahraniční posila brněnského týmu Terrell Joyce se navíc v zápase předvedl málo vídaným kouskem, když odpalem za plot dokázal stáhnout najednou čtyři body.

Další duel se odehrál v pátek večer na domácím stadionu Draků v Komárově. Tento zápas přinesl odlišný baseball od středečního souboje. Oba celky postavili na kopec reprezentační nadhazovače a ti pět směn předváděli vysoký standard. Rozhodnutí o vítězi pak přinesla šestá směna, kdy došlo k jejich vystřídání. Zatím co hosté dokázali stáhnout jenom dva body, tak si Draci pěti body vybudovali rozhodující tříbodový náskok. Po posledním autu se tak mohli těšit z výhry 8:5.

Největší drama přinesl až třetí vzájemný zápas, ve kterém se oba soupeři o vítězství natahovali až do úplného závěru. Velmi dobrý výkon předvedli hlavně oba startující nadhazovači. Hostující Tyson Walker vydržel na kopci až sedm směn, ve kterých Drakům povolil pouze tři body. Stejnou porci směn si rozdělili na domácí straně Radim Chroust a Jan Vašourek. I Eagles v nich stáhli pouze tři body a rozhodnutí tak přišlo až v osmé směně. Pro rozhodující čtvrtý bod po odpalu Dubového doběhl mladý Martin Červinka. Domácí pak na kopec poslali Wesleyho Roemera a ten v posledních dvou směnách nepustil na kopec ani jednoho pálkaře Eagles.

„Třetí zápas se mi velice líbil,“ řekl manažer Eagles Vladimír Chlup. „Tyson Walker předvedl výborný výkon. Ale zápas od zápasu se zlepšujeme a věřím, že po této černé sérii přijde série výher.“

„Páteční zápas byl atraktivnější pro diváky, protože padlo více bodů,“ hodnotil sérii manažer Draků Arnošt Nesňal. „V sobotním zápase to bylo o malých nepřesnostech a chybách. My jsme se připravili o celou řadu bodů naši přílišnou agresivitou, kterou se snažíme zakomponovat do naši hry. Příště, když si dáme větší pozor, by to mělo být jednodušší. Každopádně všichni nadhazovači odvedli skvělou práci.“

Draci tak i po sedmi odehraných zápasech zůstávají jako jediný celek extraligy neporažení. V průběžné tabulce soutěže jim aktuálně patří první místo před druhou Ostravou. To si můžou upevnit již nejbližší pátek, kdy na svém stadionu v Komárově vyzvou další tým z hlavního města Tempo Praha.

TZ: Ing. Jan Felkl | SK Draci Brno

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.