OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Dostihový den ve Wroclawi

Text a foto: Miluše Žáčková

Na dostihovém závodišti ve Wroclawi Partynicicích se 05. 08. 2018 konal dostihový den nazvaný Gentleman’s Day. Na programu byli tři rovinové a čtyři překážkové dostihy. Jako pátý byl na programu hlavní dostih dne Wroclawska Trial. Tento dostih je předzkouškou vrcholu polské dostihové sezóny Velké Wroclawské steeplechase. Na trať dlouhou 4200m pro 5leté a starší koně se vydalo 10 koní a z toho šest od českých trenérů.  Mezi největší favority na vítězství patřil Reki (Look Honey – Registana) syn dvojnásobné vítězky Velké pardubické Registany. Druhou favoritkou byla loňská vítězka Velké Wroclawské klisna Delight my Fire (Way Of Light – Darmagi). Na start se postavila i „naše“ syndikátní klisna Poinsettia v sedle s Jakubem Spáčilem, která si tento dostih vyzkoušela i v loňském roce. V kurzu dostihu je i velmi atraktivní překážka kdy koně probíhají vodou. Pro vítězství si doběhla klisna Herbata(POL). Na druhém místě dokončil český zástupce Celadon(FR) od trenéra Čestmíra Olehly a třetí doběhl Mimir(HUN). Na dotovaných příčkách ještě dokončili čtvrtá Poinsettia a poslední dotace se dělila mezi dva koně, kteří doběhli současně Silver Star(POL) a Reki. Delight my Fire dokončila v poli poražených na osmém místě. Do cíle doběhlo 9 koní, King Artur(POL) byl v průběhu dostihu zadržen.

foto: Miluše Žáčková

Zahajovacím dostihem dne byly proutěné překážky na 2800m. Zde si pro jisté vítězství doběhl hřebec Nebo (POL) vedený žokejem Lovénem.

Vítězkou se ve druhém dostihu, rovině na 1200m, stala klisna Haveyoueverseen (FRA) po velmi těsné doběhu před druhou Tutti Frutti (POL).

Jako třetí byly na programu opět proutěné překážky na 3800m. Ze třinácti účastníků si pro první místo po tuhém boji doběhl valach Mystical Wind (IRE) s žokejem Lovénem.

Dostihový den pokračoval rovinovým dostihem na 1600m a vítězkou se stala klisna Tankredi (POL).

V šestém dostihu dne museli absolvovat účastníci 2200m dlouhou rovinu. Zde si pro lehké vítězství doběhla pětiletá klisna Irga (POL)

Závěrečný dostih udělal radost českým fanouškům. 3800m dlouhou steeplechase vyhrál svěřenec trenéra Čestmíra Olehly čtyřletý valach Illdowhatican(POL) v sedle s Janem Odložilem.

Vrchol polské dostihové sezóny Velká Wroclawská steeplechase se uskuteční v neděli 02. 09. 2018.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.