Dostihový den ve Wroclawi ve fotografiích Lenky Sklenákové

Text a foto Lenka Sklenáková

V pořadí 11. dostihový den uspořádalo v neděli 22.10.23 závodiště v polské Wroclawi. Celkem se odběhlo 8 dostihů, první startoval v 11.30 a provázel ho vcelku vytrvalý déšť. Do zdejších překážkových dostihů v hojném počtu hlásí své koně čeští trenéři a nejinak tomu bylo i tentokrát.

Začneme posledním dostihem dne – Nagroda Masiniego (STCC, 4000 m.) - pojmenovaná po odchovanci polského hřebčína Widzów, hřebci MASINI, který v českém tréninku Čestmíra Olehly dosáhl obrovských úspěchů v překážkových dostizích. Zvítězil mj. v Gran Premio Merano, či v Grande steeplechase di Milano 2004. Kariéru ukončil v roce 2009 a dodnes drží rekord nejbohatšího koně v českém tréninku (13,623 milionu Kč). Na startu dostihu na jeho počest se sešlo 10 koní. Na čele se usadila ZTRACENKA (ž. J. Odložil) a od čtvrté překážky, připomínající naše zahrádky se pokračovalo v devíti. Svou jezdkyni Lenku Neprašovou zde zanechal CAPE WITCHER. Zhruba v polovině dostihu převzal vedení DUMON ROCLAY (ž. M. Novák) a převedl pole přes efektní vodní překážku. Tři skoky před cílem potkal pád bělouše GO CANADA (ž. M. Stromský). To už měla dostih pevně v rukou ZTRACENKA, resp. žokej Jan Odložil, a její tým si tak spravil chuť po nepovedeném pardubickém startu, kde byla klisna diskvalifikována z vítězné pozice pro neobjetí točného bodu. Druhý doběhl SOPHIST (ž. J. Kocman), třetí DUMON ROCLAY, čtvrtý MINISTER WOJNY (ž. N. Lovén), pátý THE BAR IS CLOSED (ž. P. Složil ml.), šestý EISENHERZ (ž. J. Kratochvíl), sedmý JET FIGHTER (ž. P. Tůma) a osmý FELIX (P. Peprna).

Prohlédněte si velkou fotogalerii Lenky Sklenákové

LS_Wroclaw.jpg

Crystal Cup (STCC, 5500 m.), dotovaný částkou 172 000 zlotých, přilákal na start mj. dva koně neúspěšné v letošní Velké pardubické. Těmi byli IMPHAL (ž. J. Odložil) a ROYAL GINO (ž. M. Novák). Celkem bylo v dostihu 7 koní a favoritem byl HER HIM (ž. N. Lovén). Tomu musel se startem vydatně pomáhat trenér Wroblewský, což se povedlo a HER HIM do dostihu odskočil. Na třetí překážce kurzu, Tribunním skoku, mělo pole problémy, přední koně přibrzdili a skákalo se téměř z místa. Na čele pracoval MOLLY POWER (ž. J. Faltejsek), poté se na špici objevil IMPHAL, kterého po překonání Stolu vystřídal GAP PIERJI (ž. J. Kratochvíl). Dostih se dále odvíjel bez větších problémů a v cílové rovině nabídl divákům strhující souboj čtyř koní. Mocným finišem pro sebe dostih rozhodl HER HIM, o půl délky druhý byl MOLLY POWER, třetí GAP PIERJI, čtvrtý NICK (ž. J. Kocman), pátý ROYAL GINO, šestý TURION (ž. M. Stromský) a sedmý dokončil IMPHAL.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.