Dostihové Pardubice letos naposledy

Text a foto: Lenka Sklenáková

Letos naposledy se 26.10. otevřelo pardubické závodiště dostihovým koním. Za nádherného babího léta se odběhlo 7 dostihů.

Již tradičně se v tomto termínu běhá cena vítěze Velké pardubické, letos tedy s názvem Cena Theophila (STCC, III.kat.,4000m.). Do dostihu odskočilo 9 koní, WAIKITA (J.Spáčil) a IDEAL CHOC (ž.J.Kratochvíl) byli v průběhu zadrženi. Bez větších problémů vybojoval vítězství slovenský KAISERWALZER (ž.L.Matuský), za ním se seřadili CALLINE DE JUILLEY (ž.J.Faltejsek), MODŘÍN (ž.J.Myška) a GONTCHAR (D. Vyhnálek).

Prohlédněte si velkou fotogalerii:

Cena města Pardubice 2019

Do hlavního dostihu odpoledne - Ceny města Pardubic (STCC, II.kat.,4200m.), odstartovalo 7 koní. Vše bylo bezproblémové až k Irské lavici, pod kterou si počkal na zbytek pole o několik délek vedoucí NEW FINCH (ž. J.Myška) a jezdce zde nakonec vysypali DUSIGROSZ (ž.J.Kratochvíl) a DECORUS (ž.M.Liška). V lesíku dostih opustil i LAMBROZINI (ž.J.Odložil). Zbylé kvarteto přivedl do oblouku před cílem NEW FINCH, a definitivně mu došly síly.  Přes něj přešli ZATARO (ž.M.Novák) a TAMAS (ž.J.Bartoš), který už vedení nepustil a zvítězil jistě o 2,5 délky před ZATARem, třetí došel PEINTRE ELUSIV (ž.J.Faltejsek) a poslední, čtvrtý dokončil NEW FINCH.

Tolik k tomu nejdůležitějšímu z posledních Pardubic, a můžeme se společně začít těšit na příští sezonu, která nabídne nově několik dostihových dvojdnů.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.