Dostihové odpoledne v Lysé nad Labem obrazem

Ve státní svátek  6.června 2021 se uskutečnilo dostihové odpoledne v Lysé nad Labem. Na programu bylo 9 dostihů a 3 exhibiční dostihy poníků, které se započítavaly do výsledků Pony ligy.

Hlavním dostihem byl již 11. ročník Memoriálu Evy Palyzové (STCC, I.kat., 4800m), po Latě Brandisové druhé nejúspěšnější ženě Velké pardubické. Po skončení jezdecké kariéry se paní Palyzová stala duší lysolabského závodiště a dostihům zde vrátila patřičný lesk.

lysa_7-21.jpg

Kvalitní pole čítalo celkem 8 koní a favoritem byl dvojnásobný vítěz z předchozích let AENEAS (ž.J.Kratochvíl). Nedlouho po starti měl pád MEISHO KONGOH (ž.M.Novák) a na Irské lavici udělala chybu klisna COSMIC MAGIC a její žokej Jan Odložil se nakonec neudržel v sedle. To už se na čelo propracoval favorit a v posledním kole nedal nikomu šanci se byť jen přiblížit. AENEAS vyhrál zadrženě o 12 délek před LARIZANem (ž.M.Stromský), třetí byl o dalších 12 délek HER HIM (ž.J.Faltejsek), čtvrtý WORLD SPEED (ž.J.Bartoš) a pátý TURDUS (ž.L.Matuský). KIFAAYA byl svým žokejem Pavlem Složilem ml. zadržen na začátku posledního kola.

Z rovinového programu zmíním Cenu Tipsport (R,III.kat.,1300m), kde se od startu hlídali favoritka SECRET PASSION (D.Bořánková) a bílý valach FACTS AND FIGURES (S.Laubeová). V cílové rovině spolu svedli souboj, který nakonec o 2 délky vyhrál bílý valach. Třetí doběhla MANOLLA (ž.R.Koplík), dále pak STEP STAR (ž.V.Korečková) a JUVANA (ž.J.Pavlíček)

Pokud vše půjde podle plánu Lysou nad Labem a její dostihy můžete navštívit ještě 31. července a 28. září.

Text a foto: Lenka Sklenáková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.