Dostihová sezóna v Pardubicích je zahájená

Konečně, již opět v tradičním termínu, otevřelo  o státním svátku 8.května své brány závodiště v Pardubicích. První dostihový den nabídl celkem 8 dostihů, z nichž ten hlavní - Úvodní crosscountry Koroka (STCC, III.kat., 4500m.) - nabídlkvalitní pole 9 koní a z vítězství se lehce o 5 délek radoval NIGHT MOON (ž.J.Faltejsek) před druhým CHELMSFORDem (ž.O.Velek) a třetí DAJUKOU (ž.L.Matuský). Dále koně doběhli v pořadí DEL REY (J.Kocman), ZATARO (ž.M.Novák), ARGANO (ž.M.Liška), AENEAS (ž.M.Stromský) a DULCAR DE SIVOLA (J.Borč). Jedinný pád se zrodil na Irské lavici a potkal ž. J. Myšku, když neuseděl špatný doskok POPINJAYe.

Prohlédněte si velkou fotogalerii Lenky Sklenákové

PCE_zahajovaci.jpg

Více méně spanilá jízda se očekávala v Poháru BICZ holding 2022 (STCC, III.kat., 3500m.) od hnědáka NORTHERLY WIND (ž.J.Faltejsek), ovšem nakonec se v cíli spokojil se druhým místem , když jej předstihl LIANEL (J.Kocman) a do boje o přední příčky se pokoušel zasáhnout ještě třetí BOB HEART (A.Čmiel).

Náladu většině zúčastněných jitřila zpráva o záměru soukromého investora a města, postavit v areálu závodiště hokejovou halu a parkovací dům, a alespoň  mého pohledu tímto zničit genia loci tohoto historického místa. Na tiskové konferenci se zainteresovaní tvářili, že jde o hotovou věc , a tak nám, milovníkům koní a dostihového sportu nezbývá než doufat, že se tento záměr ještě zvrátí.

Text a foto: Lenka Sklenáková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.