Dostihová sezóna odstartovala již i v Pardubicích

Nový termín 16.4. přidalo do kalendáře dostihové závodiště v Pardubicích. Jednalo se spíše o rozehřívací dostihy nižších kategorií, tři rovinové a dva přes proutěné překážky. 

Za zmínku stojí výsledek úvodní roviny, Ceny Enigo (IV. kat., 2800 m., 3letí), kde spolu v cílové rovině bojovali stájoví kolegové žlutomodrých barev Dr. Charváta a z vítězství se radoval DERNIER (ž. D. Liška) o krk před hřebcem DON HUGO (ž. J. Verner). Třetí skončila FATRA LUC (ž. A. Florian). 

Impozantním zevnějškem zaujal v proutěnkách IV. kategorie na 3200 metrů diváky nový nákup rodiny Myškových, valach HOLA QUE TAL, do jehož sedla usedl sám majitel žokej Jaroslav Myška. Dle slov trenérky Štěpánky Myškové měl být tento start pro 6 letého hnědáka zkušebním hlavně proto, jestli se mu vrátila chuť do dostihů. O pár okamžiků později nás všechny přesvědčil o tom, že se tak stalo. Po startu šla do čela klisna WONDER WOMAN (P. Foret), před prvním skokem ale začala brzdit, následně lehce vybočila a na čele ji vystřídal HOLA QUE TAL. Zbytek dostihu by se poté dal nazvat One horse show. Valach na čele cválal strojově vpřed, výborně skákal a bez obtíží zvyšoval svůj náskok. V oblouku do cílové roviny už působil jako kůň z jiné planety, své soupeře odsoudil do role statistů a vyhrál s nepočitatelným výrokem zadrženě-daleko. Druhá skončila QUENTY (J. Mach), třetí JASMIN BEDE (ž. R. Benš), čtvrtý WOODEN INDIAN (am.T.Polesná), a až poslední doběhla nová akvizice stáje Lokotrans WONDER WOMAN.  

Text a foto: Lenka Sklanáková

Prohlédněte si velkou fotogalerii:

Sklanakova_Pardub1.jpg

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.