Dostihová derniera v Kolesách

Text a foto: Lenka Sklenáková

Letos podruhé otevřelo své brány 2.11. závodiště v Kolesách u Kladrub n. Labem. Diváci shlédli celkem 8  dostihů, z toho 4 překážkové, které byly posledními v sezoně 2019.

První steeplechase, Memoriál Michala Köhla (STCC, lV.kat.,3700m), jsme si připomenuli skvělého člověka a žokeje, který zahynul po pádu v Brně. V poli 4 koní si prvenství připsal MEISHO KONGOH (ž.M.Novák), druhý byl po tuhém boji o hlavu THIRTEEN DIAMONDS (ž.J.Odložil), třetí SAINT ANTHONY (ž.J.Myška) a čtvrtá LA MEZALIE (am.P.Syrový).

Prohlédněte si velkou fotogalerii:

Dostihy Kolesa 2019

Dostih , na který se těší patrně všichni, kromě žokejů, nesl název Cena společnosti Accor s.r.o. (STCC, IV.kat., 4000m). Čtveřice jezdeckých mušketýrů měla totiž reálnou možnost koupele v místní specifické překážce - skoku do vody. A to při sychravém listopadovém počasí nebyla zrovna lákavá představa. Ta se nakonec uskutečnila v podání Jakuba Spáčila, který doplatil na brždění všech koní na odskoku. Jeho BACCHUS COLLONGES se sice hladiny dotknul jako první, ale to už byl jeho jezdec mimo rovnováhu a koupal se. Snad mu bude alespoň malou útěchou důkladná fotodokumentace jeho pádu všemi přítomnými fotografy.... Z vítězství se radoval jistě o 2 délky  LE GRAND (ž.M.Novák) před LAMBROZINIm (ž.J.Odložil) a posledním, třetím FLICKERem (D.Vyhnálek).

Tolik tedy malé přiblížení mého posledního letošního dostihového výjezdu a budu se těšit jak na vás, tak i na novou sezonu 2020. 

Díky za pozornost...

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.