Dominance Filipa Salaquardy pokračovala i v Mostě

Víkendové závody ESET Cup na mosteckém autodromu potvrdily dominanci Filipa Salaquardy na voze Audi R8 LMS GT3 ze stáje I.S.R. Racing. Ve sprintu pokračoval Salaquarda ve vítězném tažení. Po zaváhání v prvním letošním závodě v Oschersleben, kdy dojel druhý, již nikoho na první místo nepustil a se ziskem celkem 193 bodů vede Filip průběžné pořadí ESET Sprint v nejvyšší kategorii GT3.

Prohlédněte si velkou fotogalerii V. Sýkory

ESET_Cup_Most.jpg

Dvěma druhými místy potvrdil Libor Milota na voze Mercedes AMG GT3 stáje GT2 Motorsport svou skvělou rychlost a v průběžném pořadí drží 2. pozici se 127 body.

Průběžně 3. Petr Kačírek se 70 body již dost ztrácí. Chybí mu body z prvního podniku v Oscherslebenu a jeho výkony na Hungaroringu a Redbullringu nebyly zcela přesvědčivé.

Zdroj dynamické sekce: » ESET Cup - Most by V. Sýkora (Fotogalerie)

Endurance: 4. závod – 4. vítězství pro Filipa Salaquardu.

Stejně jako ve sprintových závodech, dominuje jezdec stáje I.S.R. Racing i ve vytrvalosti a Filip Salaquarda si dojel v Mostě pro 4. vítězství v řadě.

Nejlepší start měl sice Miro Konopka, ale Salaquarda si již v prvním kole vzal vedení zpět a s přehledem vedl až do konce závodu.

Za jeho zády svedli vzrušující souboj Libor Milota a Miro Konopka, který byl v cíli úspěšnější a z Mostu si odváží 18 bodů za druhé místo. Na Libora Milotu tentokrát zůstalo 3. místo a 15 bodů.

V průběžném pořadí ESET Cup Series – Endurance vede Filip Salaquarda se 100 body a Libor Milota je druhý se ziskem 56 bodů.

Bitva o vítězství v GTC baví diváky

V kategorii GTC/Cup cars (Porsche, Ferrari, Lamborghiny, KTM) probíhají na dráze dramatické souboje hned 3 jezdců. Jezdci Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček na vozech Lamborghiny Super Tropheo závodní stáje Mičánek Motorsport ACCR powered by Buggyra si v průběžném pořadí drží malý náskok před ambiciózním Dennisem Waszekem rovněž na Lamborghiny Super Tropheo stáje GT2 Motorsport.

Z mosteckého okruhu si body za 1. a 2. místo v kategorii odváží právě Dennis Waszek, který ukázal velmi dobrou rychlost. Pokud se však nestane něco nečekaného, o titulu českého mistra za letošní sezonu se v kategorii GTC bude rozhodovat mezi dvěma piloty juniorského týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Čtvrtý podnik sezony v Mostu vyrovnaný souboj ještě víc zdramatizoval. Matěj Pavlíček s třetím a prvním místem stáhl náskok svého týmového kolegy na pár bodů.

Foto: V. Sýkora

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.