Dobrý víkend se špatným koncem

Pátek byl průměrný, sobota skvělá a v neděli přišlo velké zklamání. Takový byl víkend Velké ceny Aragonie pro českého zástupce v Moto3 Jakuba Kornfeila.

Jakub se konečně dočkal, zaznamenal nejlepší kvalifikaci v sezóně, když se kvalifikoval jako čtvrtý nejrychlejší. Start z kraje druhé řady mu dával do závodu velké sebevědomí.  Po startu se sice na čas chytil vedoucích závodníků, ale jejich tempo nedokázal akceptovat. Ogura s Lopezem našemu borci ujeli a krátce na to jej předjela také skupina vedená Tonym Arbolinem. Kornfeil se bohužel propadal ještě dále a na žádný z ataků soupeřů se mu nedařilo úspěšně odpovídat. To bohužel platilo také v posledním kole. Čtyřčlenná skupinka, kde spolu bojovali Tatay, Sasaki a Vietti, nakonec na trápícího se Kornfeila našla také recept a odsunula ho tak na definitivní patnáctou příčku, která znamená zisk jediného mistrovského bodu. Šanci na reparát dostane Jakub Kornfeil 6. října v Thajsku, kde vypukne zámořské turné čtyř závodů. 

Jakub Kornfeil: „V neděli ráno jsme vyměnili motor a byli jsme si jistí, že máme dobře nastavenou také převodovku. Vše bylo připravené a očekávání tomu odpovídala. Neměl jsem úplně špatný start. Canet udával tempo od začátku a já byl přesvědčený o tom, že na Oguru s Lopezem budu mít. Ale opak byl pravdou. Nevymyslel jsem vůbec nic a postupem závodu jsem se za nimi nebyl schopný ani udržet ve slip streamech na rovince. Tam si vytvořili dostatečný náskok na to, abych nebyl schopný zaúčit v zatáčkách. Abych byl upřímný, dneska jsem si nepřipadal jako závodník. Nebylo to závodění, ale couvání startovním polem. I když první dva dny víkendu dopadly dobře a sobota dokonce velmi dobře, závod byla jedna velká pohroma.

Zdroj: jakubkornfeil.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.