Do třetice všeho dobrého: Olympijský běh na autodromu

Olympijský běh opět s rekordní účastí, na rozpálený okruh se vydalo 322 mužů a žen

Na start pod sálajícím sluncem se ve středu 21. června v podvečer postavilo 322 mužů a žen, loňskou rekordní účast se tak podařilo překonat o 73 závodníků. Vybírali ze dvou tratí, čtyřkilometrové a osmikilometrové, výstřel startéra poslal běžce na zvolenou trasu přesně v 18:30 hodin. Potřetí klání v Mostě organizovalo město.

Z prvenství na delší trati se radoval jednadvacetiletý Oto Ottenschläger z Litvínova. „Jsem tu potřetí, zatím vždy druhý. Mám proto velmi dobrý pocit. Tentokrát jsem závod zvládl takticky. Rovinka na konci bolela, ale dal jsem to,“ svěřil se šťastný vítěz. Dva okruhy se mu podařilo zaběhnout v čase 29:04,3 minuty. Mezi ženami nenašla na osmikilometrové trati přemožitelku Eva Kolaříková, která ji zvládla za 40:37,8 minuty.

Čtyřkilometrovou trať zvládl nejrychleji uběhnout Jakub Ihnačinec z Mostu v čase 14:51,3 minuty. Vítězstvím se obdaroval k osmnáctým narozeninám, jež slaví 22. června. „Věnuji se triatlonu. Na autodromu to byla dnes má premiéra, beru to jako trénink. Mám pochopitelně radost, že hned první start skončil vítězně,“ uvedl sympatický mladík. V ženské kategorii proměnila svůj výkon ve zlato Kateřina Kutílková s časem 18:19,3 minuty.

Tři nejrychlejší muži a ženy na každé z tratí si kromě medailí odvezli domů i věcné dary a propagační předměty. Celkové výsledky účastníků závodu na obou tratích jsou k dispozici zde.

Běžci jsou vítanými návštěvníky autodromu, začátkem listopadu přivítá i účastníky premiérového běhu The Most HALFMARATHON #1. Více informací zájemci najdou zde.

 „Snažíme se zpřístupnit náš areál lidem všech věkových kategorií, a to nejen motoristickým fanouškům. I když hlavní náplní naší činnosti samozřejmě zůstává pořádání automobilových a motocyklových závodů, stále častěji obohacujeme doplňkové programy o zážitky pro všechny členy rodiny. Pořádáme koncerty a další zajímavé kulturní a společenské akce, například na konci července zveme každého na The Most Show, součástí bohatého programu bude koncert kapely Laura a její tygři nebo Food festival slibující nevšední gastronomické zážitky,“ vyjmenovala obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Na autodromu se běhá už od roku 1985, o dva roky později se zdejší závod přihlásil k mezinárodní akci Olympijský běh. V Československu měl právě v tom roce premiéru v Praze na Strahově. „Ani dnes nechybělo několik matadorů, kteří start tohoto závodu pamatují osobně, například Bohumil Kreml, Václav Smolák nebo Tomáš Ondrášek,“ vyjmenoval neúnavné sportovce dlouholetý pořadatel závodu a jeho současný promotér Petr Pabišta.

olympijský běh

Běžecké závody, které spojuje olympijská myšlenka, mají u nás dlouhou tradici. Letos se do závodů s podtitulem „různí běžci, různá místa, jedna myšlenka“, jež jsou součástí mezinárodního Olympijského dne, zapojilo ve stejný den a čas přes 70 tisíc běžců v 81 českých a moravských městech. Ambasadory akce jsou jeden z nejlepších kajakářů světa Vavřinec Hradílek a reprezentant v moderním pětiboji Jan Kuf.

TZ a foto: Autodrom Most

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.