Do Mostu se sjely „zuřivé reportérky“, vášně krotily za volantem

Novinářky z tuzemských motoristických časopisů a webových serverů zavítaly ve středu 11. května do areálu mosteckého autodromu. Čekal je komponovaný pořad Dámská jízda, zaměřený na praktické ukázky inovátorského přístupu k tématu bezpečnost pro celou rodinu. Redaktorky si za volantem svého či zapůjčeného vozu a pod dohledem zkušeného instruktora také vyzkoušely, jak čelit krizovým situacím, s nimiž se řidiči mohou každodenně potýkat na našich silnicích.

Dámy si vyslechly i přednášku odborného zástupce Autoklubu ČR Roberta Vacka, autora projektu „S mobilem za volantem“. Představil mimo jiné vizi vydávání řidičských průkazů na zkoušku. „Kurzy bezpečné jízdy doporučuji všem ženám bez ohledu na to, jak dlouho mají řidičský průkaz. Vždycky je v čem se zlepšit,“ uvedla redaktorka časopisu AUTO7 Eva Srpová.

Téma bezpečnosti pětihodinovému pobytu novinářek v učebně a na plochách polygonu dominovalo. Dozvěděly se například o vlivu stresu při soustředění v dopravě a jeho dopadu na jízdu s dětmi, o rozhodující maličkostech při jízdě, tedy volbě vhodné obuvi, správném používání zpětných zrcátek či správném upevnění nákupu v zavazadlovém prostoru vozu.

„Ženy pociťují podle mě za volantem vyšší míru odpovědnosti, s čímž souvisí i určitý respekt. I proto jsme pro komponovaný pořad zvolili slogan: Obsluhy domácích spotřebičů se nebojíte, i s vozidlem můžete zacházet se stejnou bravurou. Chceme tak prostřednictvím novinářek vzkázat jejich čtenářkám, že se není čeho bát. Na našich plochách pro výcvik bezpečné jízdy si pod vedením odborného instruktora každá řidička může vyzkoušet, jak zvládat krizové situace a hlavně naučit se je předvídat. Náš kurz FOR LADIES je navíc ušitý na míru právě ženám. Mužský element je zastoupený výhradně instruktorem, takže žádné kibicování od manželů či partnerů nehrozí,“ vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Autodrom Most

Dámy si při praktické výuce vyzkoušely brzdění a brzdění s vyhýbáním se překážce na suché, mokré nebo velmi kluzké vozovce, připomínající sníh či námrazu. Učily se také zvládat smyk zadní a přední nápravy a brzdění a vyhýbání se překážce v kopci a zatáčce. „Je to jedinečná příležitost auto si pořádně osahat, seznámit se s jeho limity a poznat také své reakce a možnosti,“ doplnila Svobodová.

Kurzy bezpečné jízdy využívají plochy polygonu, které jsou stále největším a nejkomplexnějším zařízením svého druhu u nás. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízejí na ploše 13 hektarů jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel veškerých druhů a tonáží.

TZ: text a foto Autodrom Most

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting