Do chrámu rychlosti se vrací 3. evropský podnik 24H SERIES powered by Hankook

Bývalí i úřadující šampioni série, vítězové divizí a tříd a nováčci 24H SERIES – zastupující 25 různých národností ze čtyřech kontinentů, ti všichni budou na startovním roštu druhého ročníku Hankook 12H MONZA ve dnech 10.–11. června 2023 prvního, který se bude konat na slavném Autodromo Nazionale Monza od roku 2020.

Závod odstartuje v sobotu 10.6. ve 12 hod. a první část bude ukončena v 18.30 hod. Do druhé části odstartují závodníci v neděli v 10.30 a závod Hankook 12H Monza 2023 končí v 16 hod.

Mezi hlavní favority tohoto podniku patří Herberth Motorsport (#91), pravidelný vítěz závodu 24H SERIES. Očekává se, že mezi předními kandidáty na vítězství bude i úřadující vítěz GT European Trophy Phoenix Racing, který nyní soutěží jako "Scherer Sport PHX" (# 1). Mistři Evropy jezdců GT 2022 Michael Doppelmayr, Pierre Kaffer a Elia Erhart budou spolupracovat se Swenem Herbergerem na palubě Audi R8 LMS GT3 EVO II, aby v roce 2023 získali pro německý tým první celkové pódiové umístění.

Debutant seriálu Q1 Trackracing (#950) v kategorii 992 a 992 AM potvrdil brazilskou sestavu s Eduardem Menossim, Marcosem Viniciusem Nevesem a hvězdou Formule 1 Rubensem Barrichellem.

Brazilec, 11násobný vítěz Grand Prix, se připojil k dalším bývalým pilotům F1 Robertu Kubicovi, Giancarlu Fisichellovi, Jean-Ericu Vergnemu, Brendonu Hartleymu, Pedrovi Lamymu, Mikovi Salovi a nejnověji Christianu Klienovi, svým debutem v 24H SERIES. Kromě toho, že je Barrichello, také úřadující brazilský šampion Stock Car Pro Series, je v současné době třetím nejzkušenějším jezdcem F1 všech dob a stále drží rekord v počtu po sobě jdoucích startů v Grand Prix (326).

Českou stopou v seriálu 24H Series powered by Hankook je start Adama Lacka a Davida Vršeckého, kteří nastoupí v týmu Buggyra ze Saudských Emirátů. 

V GT4 budou v Itálii bojovat o titul aktuální lídři průběžného pořadí Buggyra ZM Racing (#416), čerstvě po minulém vítězství ve třídě ve Spa-Francorchamps, nastoupí ve voze  Mercedes-AMG GT4 Aliyyah Koloc a bývalí mistři Evropy Truck Racing David Vršecký a Adam Lacko.

Buggyra také startuje do závodu Hankook 12H MONZA, kde bojuje o celkovou trofej GT European Trophy, protože emirátský tým je jen čtyři body za současným celkovým lídrem Heart of Racing by SPS.

Zdroj: Creventic a Buggyra media

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.